ალექსანდრე რაქვიაშვილი: USAID-ის ისტორია გვაჩვენებს, რომ ისეთი რაღაცები ფინანსდებოდა ამერიკიდან, რომელიც არასდროს იქნებოდა ჩვენთვის მნიშვნელოვანი
„USAID-ის ისტორია გვაჩვენებს, რომ ისეთი რაღაცები ფინანსდებოდა ამერიკიდან, რომელიც არასდროს იქნებოდა ჩვენთვის მნიშვნელოვანი,“ - ამის შესახებ, „გირჩის“ ერთ-ერთმა ლიდერმა ალექსანდრე რაქვიაშვილმა, youtube გადაცემაში საუბრისას განაცხადა.
„USAID-ზე რაც ხდება ამერიკაში - დამკვეთი თვითონ მემარცხენეები იყვნენ და თან ისეთ პრობლემებზე ორიენტირებულები, რომელიც ამერიკისთვის არის პრობლემა და ჩვენგან უბრალოდ არარსებული პრობლემაა, ეს შემოდის ჩვენთან, როგორც ამერიკა და ესენი ერგებოდნენ ამ რაღაც იდეას, რადგან დამკვეთი ჰყავთ და ფულს აძლევთ...USAID-ის ისტორია გვაჩვენებს, რომ ისეთი რაღაცები ფინანსდებოდა ამერიკიდან, რომელიც არასდროს იქნებოდა ჩვენთვის მნიშვნელოვანი," - აცხადებს რაქვიაშვილი.