„ჩვენთვის ეს არის ეგზისტენციალური საკითხი“ - ბექა ოდიშარია „ოჯახური ღირებულებებისა და არასრულწლოვანთა უფლებების დაცვის შესახებ“ საკანონმდებლო პაკეტზე
„ჩვენთვის ეს არის ეგზისტენციალური საკითხი“, - ამის შესახებ საქართველოს პარლამენტის დიასპორისა და კავკასიის საკითხთა კომიტეტის თავმჯდომარემ, ბექა ოდიშარიამ „ოჯახური ღირებულებებისა და არასრულწლოვანთა უფლებების დაცვის შესახებ“ საკანონმდებლო პაკეტზე განაცხადა.
მისი თქმით, ოპოზიცია, რომელიც ამ კანონპროექტს ეწინააღმდეგება, ლგბტ პროპაგანდასთანაა დაკავშირებული.
„ოპოზიცია, რომელიც გამოდის აზვირთებული ამ კანონპროექტის წინააღმდეგ, გარწმუნებთ, არის დაკავშირებული ამ პროპაგანდასთან. ჩვენთვის ეს არის ეგზისტენციალური საკითხი და ამიტომ ჩვენ წინ აღვუდგებით ამას. მორალურ პოლიციას ჩვენ არ ვქმნით, ჩვენ შორს ვართ ამისგან. სამაგიეროდ, ძალიან ახლოს და მჭიდროდ ვართ ადამიანის უფლებების დაცვის უმაღლეს სტანდარტთან და ამის გარანტია იქნება „ქართული ოცნება“, - განაცხადა ბექა ოდიშარიამ.