სქესობრივი კავშირი 16 წლამდე მოზარდთან და შვილის მიმართ ძალადობა - პროკურატურამ ორ პირს ბრალი წარუდგინა
16 წლის ასაკს მიუღწეველთან სქესობრივი კავშირის და არასრულწლოვანი შვილის მიმართ ძალადობისა და მუქარის ფაქტებზე, საქართველოს პროკურატურამ ორ პირს ბრალდება წარუდგინა.
გამოძიებით დადგინდა, 19 ნოემბერს, ხელვაჩაურის მუნიციპალიტეტში, დაზარალებულის მამა, გენდერული ნიშნით შეუწყნარებლობის მოტივით, იმის გამო რომ მისი არასრულწლოვანი შვილი სახლში გვიან დაბრუნდა, მას ფიზიკურად გაუსწორდა და სიცოცხლის მოსპობით დაემუქრა.
„საქართველოს პროკურატურამ 16 წლის ასაკს მიუღწეველთან სქესობრივი კავშირის და არასრულწლოვანი შვილის მიმართ ძალადობის და მუქარის ფაქტებზე ორ პირს ბრალდება წარუდგინა.
საქართველოს შინაგან საქმეთა სამინისტროს მიერ ჩატარებული გამოძიებით დადგინდა, რომ 19 ნოემბერს, ხელვაჩაურის მუნიციპალიტეტში, ბრალდებულმა გენდერული ნიშნით შეუწყნარებლობის მოტივით - იმის გამო, რომ მისი არასრულწლოვანი შვილი იყო გოგო და სახლში გვიან დაბრუნდა, მის მიმართ ფიზიკური ძალადობა განახორციელა და სიცოცხლის მოსპობით დაემუქრა.
ვინაიდან ბრალდებული თავს არიდებს სამართალდამცავ ორგანოებში გამოცხადებას, მას ბრალდება დაუსწრებლად წარედგინა სისხლის სამართლის კოდექსის 140-ე მუხლის პირველი ნაწილით (სქესობრივი კავშირის დამყარება წინანსწარი შეცნობით 16 წლის ასაკს მიუღწევლთან). პროკურატურა მისთვის აღკვეთის ღონისძიების სახით პატიმრობის გამოყენების შუამდგომლობით ბათუმის საქალაქო სასამართლოს კანონით დადგენილ ვადაში მიმართავს.