თუ ქმედება, შეიცავს თუ არა იგი დანაშაულის ჩადენისაკენ პირდაპირ მოწოდებას, წარმოშობს დანაშაულის ჩადენის საფრთხეს, ისჯება სამიდან ექვს წლამდე - დავით ქართველიშვილი ოქრუაშვილის ფეისბუკ სტატუსის შესახებ
ექსპერტი დავით ქართველიშვილი სოციალურ ქსელში ირაკლი ოქრუაშვილის ფეისბუკ სტატუსს ეხმიანება. მისი თქმით, თუ ქმედება წარმოშობს დანაშაულის ჩადენის საფრთხეს, - ისჯება თავისუფლების აღკვეთით, ვადით სამიდან ექვს წლამდე.
"სისხლის სამართლის კოდექსის 330-ე პრიმა მუხლი ნიშნავს, საქვეყნოდ ინფორმაციის გავრცელებას ან სხვაგვარ მიწოდებას ამავე კოდექსის 323-ე 330-ე, 3302-ე და 3311-ე მუხლებით გათვალისწინებული რომელიმე დანაშაულის ჩადენისაკენ მოწოდების მიზნით, თუ ეს ქმედება, მიუხედავად იმისა, შეიცავს თუ არა იგი დანაშაულის ჩადენისაკენ პირდაპირ მოწოდებას, წარმოშობს ასეთი დანაშაულის ჩადენის საფრთხეს, – ისჯება თავისუფლების აღკვეთით ვადით სამიდან ექვს წლამდე"- წერს ქართველიშვილი.
🔵ბათუმში ხელოვნური კუნძულის მშენებლობისთვის კომპანიამ გარემოს დაცვას ნებართვის მისაღებად მიმართა
🔵"ნაციონალური მოძრაობა" და რადიკალური ოპოზიცია აჭარაში გარკვეულ პროვოკაციებსა და დესტრუქციულ ქმედებებს გეგმავენ - ტიტე აროშიძე