„დაიმახსოვრეთ, მათ ვისაც „პერმესოზე“ მოთხოვნა აქვს გადაგზავნილი არასოდეს გაუქმდება ახალი კანონის გამო“ - ფიქრია კუჭუხიძე
საემიგრაციო საზოგადოება „Anolf“-ის ქართველი ოპერატორი ფიქრია კუჭუხიძე, ემიგრანტებს ახალ ინფორმაციას აწვდის.
„აზილო პოლიტიკოს“ პერმესოზე დიდი მითქმა-მოთქმაა. 11 მარტის მერე, დღის წესრიგში კითხვის ნიშნის ქვეშ დადგა „პროტეციონე სპეჩიალე“, ამ ფორმის პერმესოს საკითხი და ამ საკითხზე პერმესოს მოთხოვნის გადაგზავნა! „აზილო პოლიტიკო“, „პროტეციონე სუსიდარია“, კაზი სპეჩიალი“, ეს სამი სხვადასხვა სახეობის (მაგრამ კონტექსტით ერთ სისტემაში შემავალი) მოთხოვნის და გაცემის პერმესო რჩება, მაგრამ იცოდეთ რომ როდესაც საქართველო უსაფრთხო ქვეყნების სიაში შედის, რაღაც სულ იქნება! ასევე იქნა ნათქვამი და დაწერილი რომ მარტივდება გადეპორტების ფორმა! დაიწერა ამაზე იტალიურ საიტზე და ითარგმნა ქართულად და სტატია.
მაგრამ არაა საჭირო ამდენი ემოცია და ეს არარსებული ამბების მოყოლა და არც მოსმენაა საჭირო! მაშინ როდესაც ევროპას საემიგრაციო სიტუაცია ძირავს და თან აშენებს , ეს ვიცოდეთ რომ ამ საკითხთან დაკავშირებით სულ მიმდინარეობს ცვლილება და ეს იქნება n .1 განხილვის საკითხი სულ...
დაიმახსოვრეთ რომ მათ ვისაც პერმესოზე მოთხოვნა აქვს გადაგზავნილი არასოდეს გაუქმდება ახალი კანონის გამო, მთავარია სწორად გქონდეთ ყველაფერი გაკეთებული, და მიიღოთ სასამართლოს თანხმობა! თუ უარი მოგივათ ასაჩივრებთ მაგრამ აი აქ შეიძლება ახალმა რეგულაციებმა ცოტა შეგვიშალოს ხელი, ამიტომ „გადამგზავნებთან“ მოაგვარეთ რიგი საკითხები რომ იყოთ სრულყოფილად წარდგენილი კომისიაზე! სულ ესაა სიახლე და წინასწარ ფორიაქს აზრი არ აქვს.
ერთს გირჩევთ მარტო, იაზროვნეთ სწორად და ისე დაიწყეთ საბუთის დამზადება. გჭირდებათ „ოსპიტალიტა“ და როდესაც ვერ საუბრობთ, მიმყოლი ქვესტურამდე! მეტი სხვა დიდი ფილოსოფია ამას არ სჭირდება! - წერს ფიქრია კუჭუხიძე.
ახალი ამბებირეგიონული განვითარების სამინისტრო დამოუკიდებელ სამინისტროდ ჩამოყალიბდება და მას გრიგოლ ლილუაშვილი უხელმძღვანელებს