ემიგრანტი დახმარებას ითხოვს: „თამამად შემიძლია ვთქვა, რომ ქალთა კოლონია და ჯოჯოხეთი გავლილი მაქვს!“
„თამამად შემიძლია ვთქვა, რომ ქალთა კოლონია და ჯოჯოხეთი გავლილი მაქვს!“ - ამ შინაარსის წერილს იტალიაში მცხოვრები ემიგრანტი, ექვსი შვილის დედა ირმა ბარამიძე ავრცელებს.
„ამჟამად ვარ რეჯო-კალაბრიაში. 6 შვილის დედა. გამოვექეცი ტარანტოდან ეშმაკზე სულ მიყიდულ დამსაქმებლებს. ვიცი ენა, საბუთი დაწყებული მაქვს. გული არ გაქვთ ქართველებო არავის??? ადამიანობა აღარაა მოდაში თუ რა უბედურება გვჭირს გამაგებინეთ?!
ვეძებ სამსახურს 24 საათიანს. ერთ პერსონას. იმედი არ მაქვს რომ გამომეხმაურებით ვინმე, მაგრამ ვცდი მაინც....იქნებ ვინმეს გულში ისევ არის ღმერთი ჩასახლებული. რაიცი რა ხდება?!“ - წერს ირმა ბარამიძე.
როგორც ირმა ბარამიძემ ჩვენთან საუბარში აღნიშნა, ემიგრანტები დამსაქმებლის წინააღმდეგ საჩივრის შეტანას გეგმავენ.
📌 როგორ აღმოჩნდა რომის ერთ-ერთ მსხვილ სააფთიაქო ქსელში ქართველი ფარმაცევტი?! - ექსკლუზიური ინტერვიუ თამარ ახვლედიანთან
📌 "ერთხელ აფხაზეთიდან გამოასწრო სიკვდილს, ახლა კი ემიგრაციაში მოუსწრო სიკვდილმა " - იტალიაში კიდევ ერთი ქართველი ემიგრანტი გარდაიცვალა
📌 ქალაქ ნეაპოლში ფუნქციონირებს, ძალადობის წინააღმდეგ ბრძოლის ცენტრები, სადაც მუშაობენ იურისტები, ფსიქოლოგები და მედიატორები