„იქნებ იტალიელებს ამ თვისებაში მიჰბაძოთ რომ ყველგან თავიანთი კულტურა მიაქვთ და მინიმუმ 100 წელში ყველა ხაჭაპურის ჭამას და „ჩაკრულო“-ს სიმღერას დაიწყებს“ - ემიგრანტი იტალიაში
იტალიაში მცხოვრები ქართველი ემიგრანტი ICF ქოუჩი და იტალიური ენის მასწავლებელი ლალი მიშელაძე, იტალიელი ხალხის კულტურული მემკვიდრეობისადმი დამოკიდებულებას და ქართველებს შორის პარალელს ავლებს და მის მოსაზრებას გვიზიარებს თუ როგორ შეგვიძლია მსოფლიო საქართველოს შესახებ ავალაპარაკოთ.
მართლა ვერ ვხვდები საქართველოში ყველა იტალიურად რატო მღერის?
ქართული სიმღერა არ ვარგა?
იტალიელებს აქვთ საოცარი ნიჭი მარკეტინგის. იქნებ ქართველებმა მაგაში მიჰბაძოთ?
განვმარტავ რას ვგულისხმობ.
ევროპის ნებისმიერ ქვეყანაში რომ ჩახვალ, ყველგან შეგხვდება იტალიური ბარები, სანაყინეები, რესტორნები ფაქტობრივად შეიძლება იყო ვენაში მაგრამ გასტრონომიით და კლასიკური მუსიკის კონცერტებით თავი იგრძნო იტალიაში, აღარ ვსაუბრობ ბრენდებზე.
მთელი მსოფლიო პიცას, სპაგეტის და ტირამისუს ჭამს. თუ არ ჭამს უეჭველი იცის.
მაკდონალდშიც კია იტალიური ბურგერი.
საქართველოა და ხაჭაპურის ჭამა სირცხვილია, მოდაშია პიცა და პასტა. ახლა კიდე სიმღერა.
იქნებ იტალიელებს ამ თვისებაში მიჰბაძოთ რომ ყველგან თავიანთი კულტურა მიაქვთ და მინიმუმ 100 წელში ყველა ხაჭაპურის ჭამას და „ჩაკრულო“-ს სიმღერას დაიწყებს. - წერს ლალი მიშველაძე.
აგრეთვე დაგაინტერესებთ:
1743523722
მსოფლიოაშშ-ის სახაზინო მდივანი - აშშ-მა ახალი სანქციები დაუწესა ირანში, არაბთა გაერთიანებულ საამიროებსა და ჩინეთში მოქმედ პირებსა და ორგანიზაციებს, რომლებიც ირანს იარაღის შეძენაში ეხმარებიან