„საქართველოში ქალთა სასაკლაოა - არამარტო ქალთა“ - ემიგრანტი აქტივისტები ფემიციდის წინააღმდეგ აქციას გამართავენ
„საქართველოში ქალთა სასაკლაოა - არამარტო ქალთა“ - ემიგრანტი აქტივისტები ფემიციდის წინააღმდეგ აქციას გამართავენ. ამის შესახებ სოციალურ ქსელში საფრანგეთში მცხოვრები ემიგრანტი აქტივისტი სოფიო ბასილაშვილი წერს. აქცია 3 დეკემბერს 13:00საათზეა დაგეგმილი.
„არ არის აუცილებელი იყო ძალადობის მსხვერპლი, მაგრამ… აუცილებელია გამოხატო სოლიდარობა თუ რა თქმა უნდა ეს ამბავი გაწუხებს!
პირველ რიგში სოლიდარობა ძალადობის მსხვერპლს ქალებს!
აქციის მიზანია: მივაწვდინოთ ხმა საფრანგეთში შესაბამის ორგანოებს რომ, საქართველოში ძალადობის მსხვერპლი ყველა ქალი ცხოვრობს დიდი რისკის ქვეშ..
საქართველოში ქალებს ხოცავენ და ამას პოლიციის შემაკავებელი ორდერი არ შველის!
საქართველოში უმრავლესობა ვერ მიმართავს პოლიციას რადგან კიდევ უფრო იზრდება მათი სიცოცხლის მოსპობის რისკი.
საქართველოდან გამოქცეულ ძალადობის მსხვერპლ ქალებს რომლებიც ითხოვენ თავშესაფარს უმრავლესობას აქვს დატოვე ქვეყანა და მსხვერპლი ქალი ვერ დატოვებს ქვეყანას და ვერ წავა იმ ქვეყანაში საცხოვრებლად სადაც ყოფილი მეუღლე ელოდება დანით ხელში რომ გამოჭრას ყელი, ან წაუკიდოს ცეცხლი ან სიცოცხლე მოუსპოს სხვა ცივი იარაღით!
ამიტომ გახდეს ცნობილი რეალურად არსებული მდგომარეობა რაც ხდება დღეს საქართველოში!
2022წელს 25 ქალზე მეტია უკვე მოკლული..
ამ ორ დღეში სამი ქალი მოკლეს!
2022 წლის 8თვის მონაცემებით 4591 საქმეა აღძრული ძალადობის მუხლით! ეს არის კატასტროფული მაჩვენებელი!
ჩვენი პრეზიდენტი ჩამოდის აქ და ამბობს რომ საქართველოში ადამიანებს არანაირი საფრთხე არ ემუქრებათ.. მხოლოდ ძალადობის მსხვერპლი ქალები რომ მოვიყვანოთ მაგალითად საკმარისია იმის დასადასტურებლად რომ საქართველოში ქალთა სასაკლაოა! (არამარტო ქალთა).
საქართველოდან გამოქცეულები აქ ითხოვენ თავშესაფარს და უწევთ ათასი სირთულის გადალახვა.. და შედეგად იღებენ რას? არც არაფერს ნაკლებად უკმაყოფილებენ თავშესაფრის მოთხოვნას რადგან საფრანგეთის შესაბამისი უწყებები მათ ეუბნებათ რომ საქართველო უსაფრთხო ქვეყანაა.. რატომ? იმიტომ რომ პრეზიდენტი ამბობს ასე და რა ხდება რეალურად?
ხალხნო თუ ახლა არ ამოვიღებთ ხმას ხვალ შეიძლება შენი ოჯახის წევრს მოუსპონ სიცოცხლე!
თუ დღეს არ ამოვიღებთ ხმას ვერც ვერასდროს გაიგებს საფრანგეთის შესაბამისი უწყება თუ რატომ უნდა დაუკმაყოფილონ მოთხოვნა თავშესაფარზე!
ოდესმე დავდგეთ ერთმანეთის გვერდით! დავანახოთ ერთიანი ძალა დავანახოთ რომ ეს მართლა რეალური პრობლემაა ჩვენთვის.. რომ ქალებს გვჭირდება თანადგომა!
თუ 5კაცი გამოვა აქციაზე დამიჯერეთ ეს არაფერი იქნება რადგან იფიქრებენ რომ ეს მხოლოდ 5კაცის ინტერესია და სხვას არაწუხებს ეს პრობლემა..
ნუ შეგეშინდებათ უსაბუთოებს არავინ მოვა არავინ მოგკიდებთ ხელს აქცია ჩატარდება კანონის ფარგლებში.
3 დეკემბერს 13:00საათზე“, - წერს
🔵 რას გვირჩევენ ვარსკვლავები 25 ნოემბრისთვის ჯანმრთელობის, ბიზნესის და სიყვარულის მიმართულებით?