ათენის ცენტრში შრომის კოდექსში შესულ ცვლილებებს აპროტესტებენ - ფოტოები ადგილიდან
ათენის ცენტრში დღეს დილიდან საპროტესტო აქცია მიმდინარეობს, რომელშიც მონაწილეობას თითქმის ყველა სფეროს სახელმწიფო და კერძო სტრუქტურებში დასაქმებული, ათასობით მოქალაქე იღებს. ესენი არიან: ბუღალტრები, ფარმაცევტები, ხელოსნები , მშენებლები, ასევე ექიმთა და ჯანდაცვის ფედერაციები, სასამართლოს ოფიციალური პირები, პედაგოგები , სასწრაფო დახმარების თანამშრომლები, ჟურნალისტები და ჯანმრთელობის ცენტრის თანამშრომლები.
ისინი საბერძნეთის შრომის კოდექსის კანონპროექტში შესულ ცვლილებებს აპროტესტებენ , რომლის მიხედვითაც ყველა სფეროში დასაქმებულ პირთა ოფიციალური 8 საათიანი სამუშაო გრაფიკი 10 საათით შეიცვალა და ეს ყველაფერი დამატებითი ანაზღაურების გარეშე.
აღნიშნული საპროტესტო აქციის ფარგლებში, 24 საათიან გაფიცვა აქვთ გამოცხადებული და არ იმუშავებენ შემდეგი საზოგადოებრივი ტრანსპორტები: მეტრო, "ელექტრიკო" (ტრენო) , ტრამვაი და ტროლეიბუსი. ავტობუსები კი 09:00 საათიდან 21:00 საათამდე იმუშავებენ.