მსოფლიოში უპრეცედენტო შემთხვევა – საბერძნეთში ვაქცინაციის მეორე დოზის გაკეთებიდან ქალი რამდენიმე საათში გარდაიცვალა
საბერძნეთში, 68 წლის ქალბატონი ვაქცინაციის მეორე დოზის გაკეთებიდან რამდენიმე საათში გარდაიცვალა. გავრცელებული ინფორმაციით, ქალბატონმა კორონავირუსის საწინააღმდეგო აცრის პირველი დოზა 14 აპრილს Pfizer– ის ვაქცინით გაიკეთა, ხოლო  მეორე დოზა კი 4 მაისს დაენიშნა.
გარდაცვლილი ქალბატონის შვილების მიერ გავრცელებული ინფორმაციით,  მეორე დოზის გაკეთებიდან რამდენიმე საათში მან თავი შეუძლოდ იგრძნო, ჰქონდა პირღებინება, გულის წასვლა და ხელ-ფეხი პარალიზებული გაუხდა. შედეგად ის სასწრაფოდ გადაიყვანეს საავადმყოფოში სადაც ჩატარებული ანალიზებში ექიმებმა ვერაფერი საგანგაშო ვერ აღმოაჩინეს და დაასკვნეს, რომ აღნიშნული სიმპტომები იყო ვაქცინაციის შემდგომი გვერდითი მოვლენები. ქალბატონი საავადმყოფოდან გამოწერეს და განუცხადეს, რომ აღნიშნული მდგომარეობა აღარ განმეორდებოდა. თუმცა რამდენიმე საათში ქალბატონს გაუმეორდა იგივე სიმპტომები რასაც თან ახლად მაღალი ტემპერატურაც.
საავადმყოფოში  ქალბატონი უგონო მდგომარეობაში მიიყვანეს, თუმცა ექიმების ჩარევის მიუხედავად ნახევარ საათში  გარდაიცვალა.