საბერძნეთის პრემიერ-მინისტრის სამთავრობო პროგრამა 86000 მოქალაქის დასაქმებას ითვალისწინებს
საბერძნეთის პრემიერ-მინისტრმა კირიაკოს მიცოტაკისმა 11 ახალი პროგრამა წარადგინა, რომელიც  86.000 უმუშევარ პირს დასაქმებას ითვალისწინებს.
პრემიერს განცხადებით, აღნიშნული პროგრამის განსახორციელებლად, მათ თითქმის 590 მილიონი ევრო გადაეცემათ  NSRF-ის ფონდიდან.
საბერძნეთში 2020 წლის მაისიდან 2021 წლის დეკემბრამდე, OAED-ის (მშრომელთა დასაქმების ორგანიზაცია) მიერ განხორციელებული 16 პროგრამის წყალობით 50131 ახალი სამუშაო ადგილი შეიქმნა.
„ვფიქრობ, ფაქტები თავისთავად მეტყველებს: წინა ხელისუფლების ოთხი წლიანი მმართველობის განმავლობაში ქვეყანაში, 42 000 სამუშაო ადგილი შეიქმნა. პანდემიის დროს სულ რაღაც ორ წელიწადში ჩვენ შევქმენით 50000 სამუშაო ადგილი. ამჯერად  ჩვენი მიზანია, 2022 წელს შევქმნათ 86.000 ახალი სამუშაო ადგილი, იმ სახსრებით, რომელთაც მივიღებთ ერთის მხრივ, აღდგენის ფონდიდან და მეორე მხრივ, NSFR-დან“, - აღნიშნა პრემიერმა.
საბერძნეთში 2020-2021 წლების დასაქმების პროგრამები სამი მიმართულებით ამოქმედდა: დასაქმების სტიმულირება, სამუშაო გამოცდილების მიღება და მეწარმეობის ხელშეწყობა. რომლებიც განვითარების მაღალი მაჩვენებლით გამოირჩეოდნენ, განსხვავებით წინა წლებისა, როდესაც დიდი ბიუჯეტის მქონე აქციები 3%-დან 8%-მდე აღწევდა.
ასევე საინტერესოა
🔴ტრაგედია საბერძნეთში - დაიღუპა მძღოლი, რომელიც აფეთქების დროს ავტომობილში იმყოფებოდა (ვიდეო)