საბერძნეთში AstraZeneca-ს ვაქცინით აცრას მხოლოდ 60 წელს გადაცილებული მოქალაქეები გაიკეთებენ -კომიტეტის მოულოდნელი გადაწყვეტილება
საბერძნეთის ვაქცინაციის ეროვნული კომიტეტის მიერ მიღებული გადაწყვეტილების თანახმად, AstraZeneca-ს ვაქცინით მხოლოდ 60 წელს გადაცილებული  მოქალაქეები აიცრებიან.
ამ თემასთან დაკავშირებით, ტელეკომპანია ANT 1 - ს გადაცემაში საბერძნეთის ათენ-პირეას საავადმყოფოების ექიმთა ასოციაციის პრეზიდენტმა მატინა პაგონიმ ისაუბრა.
როგორც მან განმარტა, მათ, ვისაც AstraZeneca-ს ვაქცინით გაკეთებული აცრის პირველი დოზის შემდეგ არ ჰქონდა პრობლემები,  ყოველგვარი შიშის გარეშე შეუძლიათ გაიკეთონ იგივე ვაქცინით მეორე დოზაც,  რადგან სტატისტიკის თანახმად, მათთვის საშიშროების რისკის დონე უკიდურესად დაბალია.
საბერძნეთის ექიმთა ასოციაციის პრეზიდენტმა ასევე ხაზგასმით აღნიშნა, რომ  საბერძნეთში  AstraZeneca- ს ვაქცინით აცრის  მეორე დოზას 470 000 ადამიანი გაიკეთებს.
აღნიშნულმა განცხადებამ მოსახლეობაში დიდი გაურკვევლობა და აღელვება გამოიწვია, განსაკუთრებით კი იმ 60 წლამდე მოქალაქეებში, რომელთაც აცრის პირველი დოზა AstraZenekca-ს ვაქცინით უკვე გაიკეთეს.