• დეტალებზე ყურადღების გამახვილება
• გართობები უკანა პლანზე გადავა
• თუმცა ამავდროულად გაიზრდება იმის ალბათობა, რომ ზედმეტმა ჩაკირკიტებამ წვრილმანებისადმი, პრეტენზიულობამ , ეჭვიანობამ, თუ გადამეტებული სიფრთხილის გამოჩენამ, გამოიწვიოს დაძაბული სიტუაციები
• ადამიანები შესაძლოა ცოტა უფრო მეტად კრიტიკულები და დოგმატურები გახდნენ თავიანთ საუბრებში.
სამაგიეროდ მშვენიერი პერიოდია ფინანსური და საქმიანი აქტივობებისთვის, რადგან როგორც იცით, მერკური არამარტო ურთიერთობებს კურირებს, არამედ ის  კომერცისაც წარმართავს.
ვისაც პლანეტა მერკური ქალწულში, ან სხვა მიწის ნიშნებში ჰყავთ, უკვე თამამად შეუძლიათ დაგეგმილი საქმეები წამოიწყონ. ხელი შეეწყობათ ასევე მათაც, ვისაც ქალწულის, თხის რქის ან კუროს ნიშანი აქტიური ჰყავთ. დანარჩენებსაც, ცხადია, არ გვაწყენს, თუ მეტ ლოგიკურობას და პრაქტიციზმს გამოვიჩენთ.
ქალწული ერთადერთი  ნიშანია მთელ ზოდიაქალურ წრეზე,  რომელიც  ქალის სიმბოლიზმითაა გამოხატული.  უბიწო ქალწული ითვლება უმაღლესი სიწმინდის განსახიერებად.  შესაბამისად, ეს პერიოდი ბევრი არასაჭირო თვისებისგან, თუ უბრალოდ  გასნაწმენდად უნდა გამოვიყენოთ.
მერკური არის  ასტროლოგიის, მათემატიკის, ბიზნესის, მწერლების, მასწავლებლების, მოლარეებისა და მასმედიის  სიგნიფიკატორი. . მერკურის ტრანზიტი აუცილებლად მოახდენს  მნიშვნელოვან  გავლენას ამ სფეროებთან დაკავშირებულ ადამიანებზე.
რაღა თქმა უნდა ეს ტრანზიტი აუცილებლად შეეხებათ იმ ადამიანებს, ვისაც პლანეტა მერკური ქალწულში, ან სხვა მიწის ნიშნებში ჰყავთ,  მათ შეუძლიათ აქამდე დაგეგმილი საქმეები წამოიწყონ. ხელი შეეწყობათ ასევე მათაც, ვისაც ქალწულის, თხისრქის ან კუროს ნიშანი აქტიური ჰყავთ.
მერკურის ვიზიტი ქალწულის ნიშანში
26 აგვისტომდე გაგრძელდება."