"მიუხედავად იმისა, რომ ახალი მთვარის პიკი 11:05 საათზე დილით გვქონდა, დღეს მთელი დღის განმავლობაში ძალიან კარგია თუ დაკავდებით" - რას წერს ეზოტერიკოსი
ეზოტერიკოსი გიორგი ლობჯანიძე სოციალურ ქსელში წერს:
"მიუხედავად იმისა, რომ ახალი მთვარის პიკი 11:05 საათზე დილით გვქონდა, დღეს მთელი დღის განმავლობაში ძალიან კარგია თუ დაკავდებით და გადახედავთ თქვენს შესასრულებელ გეგმებს, მუშაობის პროცესს და განრიგს. პიკი იყო თევზებში, ეს ნიშანი მოიცავს ორ საინტერესო და ღრმა სფეროს, ფსიქოლოგიას და რელიგიას. ამ ორი კვირის განმავლობაში შესანიშნავია ფსიქოლოგიური სეანსებით დაკავება და ასევე ლოცვა, თხოვნა უზენაესისადმი, რაც გსურთ ან გაწუხებთ.
ნებისმიერ დროს კარგია ერთიც და მეორეც, მაგრამ სამყაროში არის გარკვეული + და - დღეები, როდესაც რაიმე თემის ენერგოვიბრაციული სიხშირე მატულობს ან კლებულობს, ამიტომაც ამ დროს ამ საკითხების ვიბრირება მაღალია. გახსნილია ზემო შრეების ,,კარები", ამიტომ თხოვნაზე პასუხი - ნიშნით ან ქმედებით შეიძლება ბევრმა მიიღოს კიდეც. ამ პერიოდში კარგია ურთიერთობა წყალთან და თხევად ნივთიერებებთან.
ეცადეთ გამოავლინოთ ამ ნიშნის დადებითი თვისებები: მიტევება, პატიება, მხარშიდგომა, ალტრუიზმი. სხვათა შორის მზე, როდესაც თევზების ნიშანს გადის და სრულდება ზოდიაქობრივი ერთი სრული წელი, ზუსტად მაშინ იწყება ქრისტიანულ წიაღში მარხვებიც, მიტევების კვირაც, ასევე სხვადასხვა ფილოსოფიური თემების წინა ხაზზე ამოტივტივება. თევზები, სიმბოლურადაც ქრისტიანობას განასახიერებდა.
ხოლო 21 მარტს კი, იღვიძებს ბუნება და იწყება ახლიდან პლანეტათა ციკლის ბრუნვა. მარტში მზის ვერძში შესვლით  იწყებს დედამიწაც ახლიდან დაბადებას, განახლებას, შემოდის დიდი დინამიკა თავისი ცეცხლოვანი, მარსიანული ტალღებით და როგორი საინტერესოა არა? პროცენტულადაც ყველაზე ხშირად სწორედ ვერძში მოძრაობის დროს უწევს ,,აღდგომის" დღესასწაულიც. თევზებში სულიერ საკითხებზე და შინაგან კერხერზე დგება ჯერი, ხოლო ისევ ერთიანში შესვლით კი განახლებული ვუმზერთ დედაბუნებას. ერთმანეთზეა მიბმული ყველა მნიშვნელოვანი პროცესი.
მოკლედ, ყველას ბედნიერ დღეს და პოზიტიურ სამუშაო კვირას გისურვებთ, დანარჩენს სტატიების და ეთერების სახით მოგაწვდით." - წერს ლობჯანიძე.