რა გელოდება დღეს? - პირველი მაისის ასტროლოგიური პროგნოზი, ზოდიაქოს ყველა ნიშნისთვის
ეცადეთ სხვებთან, განსაკუთრებით საყვარელ ადამიანებთან ურთიერთობაში უხეშობისა და აგრესიის გამოვლენას მოერიდოთ. თქვენი მოუთმენლობა და პრეტენზიები შეიძლება კონფლიქტის მიზეზი გახდეს. თუ ორმხრივი ბრალდებები თქვენს გეგმებში არ შედის, გონივრული კომპრომისის პოვნა მოგიწევთ. გახსოვდეთ, რომ სხვა ადამიანებს ის არ უნდა უთხრათ, რისი მოსმენაც თავად არ გინდათ.
ვარსკვლავები გირჩევენ საკუთარი პრობლემები დროებით დაივიწყოთ და გვერდით მყოფ ადამიანებზე იზრუნოთ. შესაძლოა, მეგობარს თქვენი დახმარება დასჭირდეს და მისი მოსმენა მოგიწევთ. შეიძლება არჩევანის წინაშე აღმოჩნდეთ და დიდხანს იფიქროთ, დაეხმაროთ თუ არა ვიღაცას ფულით, თანამდებობით და კავშირებით? ვარსკვლავები გირჩევენ, რომ დაეხმაროთ, რადგან სიკეთე აუცილებლად დაგიბრუნდებათ, სამყარო კი უფრო ნათელი და უკეთესი გახდება.
ამ დღეს შესაძლოა, თავზე გარშემომყოფთა კრიტიკის ქარცეცხლი დაგატყდეთ. ადამიანები თქვენს უმცირეს შეცდომასაც კი ხედავენ, ხოლო თუ შეცდომები არაა, სიამოვნებით გამოიგონებენ. ეცადეთ შექმნილ მდგომარეობას იუმორით შეხედოთ. ბოლოს და ბოლოს, არ აკრიტიკებენ იმას, ვინც არაფერს აკეთებს.
ვარსკვლავები გაფრთხილებენ, რომ თქვენს ზურგს უკან რაღაც მნიშვნელოვანი ხდება! შესაძლოა, ვიღაც ინტრიგას ხლართავს, ჭორებს გივრცელებთ ან სამსახურში პრობლემებს გიქმნით. არაკეთილმოსურნე ადამიანებმა რომ თქვენი დაზიანება ვერ შეძლონ, ნებისმიერ ინფორმაციას ყურადღება უნდა მიაქციოთ და რჩევა გამოცდილ ადამიანს სთხოვოთ.
ამ დღეს კარგად აკეთებთ საქმეს, რომელიც ყურადღებას, მოთმინებას და პუნქტუალურობას მოითხოვს. განსაკუთრებით კარგად ფულის დათვლა გამოგდით. ვარსკვლავები გირჩევენ, რომ მაღაზიებში სიარულის დრო გამონახოთ - ამ დღეს შეძენილი ნივთი დიდხანს და ხარისხიანად მოგემსახურებათ.
ამ დღეს საკუთარი თავი ნებისმიერ საკითხში პირველ ადგილზე გიყენიათ. გადაწყვეტილებებს დამოუკიდებლად იღებთ და სხვების აზრით არ ინტერესდებით. გარშემომყოფებს თქვენი თავდაჯერებულობა არ მოსწონთ, ამიტომ თქვენი კეთილი განზრახვების მიუხედავად, მოსალოდნელია კონფლიქტები და წინააღმდეგობა.
ვარსკვლავები გირჩევენ, რომ ყველა საქმე დაივიწყოთ და ამ დღეს საყვარელ ადამიანებს განსაკუთრებული ყურადღება მიაქციოთ. დაფიქრდით, ყველაზე ძვირფას ადამიანს ბოლოს გულწრფელად როდის ესაუბრეთ? თქვენს შორის უხილავი ძაფები რომ არ გაწყდეს, ეცადეთ, ერთად მეტი დრო გაატაროთ. რა შეიძლება იყოს ცხოვრებაში ამაზე უფრო მნიშვნელოვანი?
ეს დღე გაიძულებთ, რომ სასწაულების დაიჯეროთ. შესაძლოა, დეჟავიუს განცდა გეწვიოთ ან თქვენს თვალწინ საოცარი მოვლენა მოხდეს. არც სასიყვარულო მაგიაა გამორიცხოთ. რატომაც არა? სიყვარულიც ხომ სასწაულია, რომელსაც მეცნიერება ვერ ხსნის.
ამ დღეს წარმატებას მხოლოდ ძველი, გამოცდილი საშუალებები მოგიტანთ. თავი შეიკავეთ გაბედული ექსპერიმენტებისგან თუ გსურთ, რომ საქმე სანანებლად არ გაგიხდეთ. გახსოვდეთ, რომ დღევანდელი კვერცხი ხვალინდელ ქათამს ჯობს და სწორედ კონსერვატიული მიდგომა დაგეხმარება არა მხოლოდ ბიზნესში, არამედ ურთიერთობებსა და პირად ცხოვრებაში.
მთელ დღეს გარშემომყოფებისთვის უანგარო რჩევების მიცემაში გაატარებთ. ამასთან, რჩევები ზედმეტად ემოციური, მაგრამ ძალიან პრაქტიკული იქნება! იგივე ადამიანები თქვენი კრიტიკისთვისაც მზად უნდა იყვნენ - რჩევების მიცემისა და დახმარების გარდა, მზად ხართ ნებისმიერ ადამიანს პირდაპირ მიუთითოთ შეცდომისა და ნაკლოვანებისკენ.
არახელსაყრელი დღეა, თუმცა ამის მიზეზი არა გარემოებები, არამედ თავად ხართ - ნებისმიერი წვრილმანი გაღიზიანებთ და წყობიდან გამოჰყავხართ. ეს შეიძლება გარშემო მყოფებთან ურთიერთობაში წყენისა და კონფლიქტის მიზეზი გახდეს. ამის თავიდან ასაცილებლად, გირჩევთ ურთიერთობა მინიმუმამდე შეამციროთ და რაიმე სასიამოვნო აკეთოთ – მაგალითად, სპორტდარბაზში ივარჯიშოთ ან მხიარულ ფილმს უყუროთ.
ახალი საქმის ან პროექტის დაწყებისთვის არახელსაყრელი დღეა - ყველაფერი წარუმატებლობისთვისაა განწირული. თუ გსურთ, რომ ამ დღემ ნაკლები იმედგაცრუება მოგიტანოთ, გირჩევთ მოდუნდეთ და დინებას მიჰყვეთ. დიახ, შრომითი წარმატებებით თავს ვერ გამოიჩენთ, მაგრამ ვერც რამეს გააფუჭებთ.