“თუ რაიმეს გაკეთება გინდათ, სჯობს 9 მაისამდე მოასწროთ” - ასტროლოგი ხათუნა ნოელი
"მინდა გაგაფრთხილოთ, რომ თუ რაიმეს მოსწრება გინდათ, 9 მაისამდე მოასწროთ," ხათუნა ნოელი, სამდღიანი სტაციონარული პერიოდის შესახებ გვაფრთხილებს:
"ვიდრე რეტროგრადულობაზე გადავიდოდეს, 9 მაისიდან 12 მაისის პერიოდში, მერკური იქნება სტაციონარული. ეს ნიშნავს, პლანეტის სიჩქარე იმდენად დაბალია, რომ ის თითქმის გაჩერებულია ერთ წერტილში.
ამჯერად მერკურის  ასეთი "გაჩერება" ტყუპების 04°50'-ზე ექნება. რასაკვირველია, ეს მხოლოდ ოპტიკური ილუზიაა, თუმცა დედამიწაზე მცხოვრებთათვის ეს ილუზია სრულიად რეალურ სირთულეებს ქმნის.
საქმე ისაა, რომ ნებისმიერი პლანეტის  დაქვემდებარებაში მყოფი საქმეები/საკითხები /მოვლენები ვითარდებიან, ან ვერ ვითარდებიან ამ პლანეტის მოძრაობის სიჩქარის შესაბამისად.
მერკურის მოძრაობის ოთხდღიანი გაყინვა შეაფერხებს ჩვენს ცხოვრებაში მერკურიანულ საკითხებს - გონება, მოსმენილის თუ წაკითხულის სხარტად გააზრების და ათვისების უნარი მკვეთრად დაეცემა ყველა აქედან გამომდინარე შედეგებით.
დაიკლებს ურთიერთობის  დამყარების სურვილი. შეფერხებები იქნება  კომუნიკაციის/ სოციალურ  ქსელებში,  პრობლემები შეიქმნება ინტერნეტის მუშაობაში, სატელეფონო კავშირებში; ცუდად იმუშავებს ფოსტა, საკურიერო სამსახური. თქვენი შეკვეთა შეიძლება არასწორადაც გაიგონ, ან საერთოდ გამორჩეთ.
ის კი არადა შეფერხებებით იმუშავებენ  მაღაზიებში სალაროებთან მდგომი კონსულტანტებიც, რაც აქაც "საცობებს" წარმოქმნის. რიგების მიუხედავად ვაჭრობა იკლებს.
12-ში მერკური რეტროგრადულობაზე გადავა და ნელ-ნელა სიჩქარეს აკრეფს. თუმცა ეს უკვე სხვა თემაა და მაგაზე უახლოეს მომავალში გესაუბრებით. დღეს კი სტაციონარულობაზე მინდოდა გამეფრთხილებინეთ, რომ თუ რაიმეს მოსწრება გინდათ,  9 მაისამდე მოასწროთ.