“თუ რაიმეს გაკეთება გინდათ, სჯობს 9 მაისამდე მოასწროთ” - ასტროლოგი ხათუნა ნოელი
"მინდა გაგაფრთხილოთ, რომ თუ რაიმეს მოსწრება გინდათ, 9 მაისამდე მოასწროთ," ხათუნა ნოელი, სამდღიანი სტაციონარული პერიოდის შესახებ გვაფრთხილებს:
"ვიდრე რეტროგრადულობაზე გადავიდოდეს, 9 მაისიდან 12 მაისის პერიოდში, მერკური იქნება სტაციონარული. ეს ნიშნავს, პლანეტის სიჩქარე იმდენად დაბალია, რომ ის თითქმის გაჩერებულია ერთ წერტილში.
ამჯერად მერკურის ასეთი "გაჩერება" ტყუპების 04°50'-ზე ექნება. რასაკვირველია, ეს მხოლოდ ოპტიკური ილუზიაა, თუმცა დედამიწაზე მცხოვრებთათვის ეს ილუზია სრულიად რეალურ სირთულეებს ქმნის.
საქმე ისაა, რომ ნებისმიერი პლანეტის დაქვემდებარებაში მყოფი საქმეები/საკითხები /მოვლენები ვითარდებიან, ან ვერ ვითარდებიან ამ პლანეტის მოძრაობის სიჩქარის შესაბამისად.
მერკურის მოძრაობის ოთხდღიანი გაყინვა შეაფერხებს ჩვენს ცხოვრებაში მერკურიანულ საკითხებს - გონება, მოსმენილის თუ წაკითხულის სხარტად გააზრების და ათვისების უნარი მკვეთრად დაეცემა ყველა აქედან გამომდინარე შედეგებით.
დაიკლებს ურთიერთობის დამყარების სურვილი. შეფერხებები იქნება კომუნიკაციის/ სოციალურ ქსელებში, პრობლემები შეიქმნება ინტერნეტის მუშაობაში, სატელეფონო კავშირებში; ცუდად იმუშავებს ფოსტა, საკურიერო სამსახური. თქვენი შეკვეთა შეიძლება არასწორადაც გაიგონ, ან საერთოდ გამორჩეთ.
საცობებზე აღარც მკითხოთ - თავისთავად იგულისხმება.
ის კი არადა შეფერხებებით იმუშავებენ მაღაზიებში სალაროებთან მდგომი კონსულტანტებიც, რაც აქაც "საცობებს" წარმოქმნის. რიგების მიუხედავად ვაჭრობა იკლებს.
12-ში მერკური რეტროგრადულობაზე გადავა და ნელ-ნელა სიჩქარეს აკრეფს. თუმცა ეს უკვე სხვა თემაა და მაგაზე უახლოეს მომავალში გესაუბრებით. დღეს კი სტაციონარულობაზე მინდოდა გამეფრთხილებინეთ, რომ თუ რაიმეს მოსწრება გინდათ, 9 მაისამდე მოასწროთ.
წყარო: "ასტროზონა"