Google-ის ინფორმაციით ამ დროისთვის, იტალიაში სავარაუდოდ 242, 880 ქართველი იმყოფება
მოგეხსენებათ, რომ მედიამაუწყებელი Exclusivetv.ge 2021 წლის 28 დეკემბერს დაფუძნდა და მას შემდეგ უწყვეტ რეჟიმში აგრძელებს მუშაობას.
შექმნის დღიდან Exclusivetv-ს სარედაქციო პოლიტიკა გახლდათ საემიგრაციო თემების მიმოხილვა და  დიასპორის ციფრული გაერთიანება, სადაც ემიგრანტს ექნებოდა შესაძლებლობა გასცნობოდა ყველა საჭირო საკითხს, რომელიც მათ, მიმღებ ქვეყანაში ინტეგრაციას ხელს შეუწყობდა.
უნიკალური მომხმარებელი ნიშნავს ერთი მოწყობილობიდან, IP მისამართიდან  შემოსულ ერთ მომხმარებელს. გასათვალისწინებელია ის გარემოებაც, რომ მედიამაუწყებელი მხოლოდ ქართულენოვანია, რაც იტალიის ტერიტორიიდან დაფიქსირებულ სხვა ეროვნების ვიზიტორს გამორიცხავს.
უნიკალურ მომხმარებელი შეიძლება განიმარტოს  მაგალითად როგორც ერთი IP მისამართიდან  შემოსული ერთი მომხმარებელი, ან  3,5 +  და ა.შ. ადამიანიც, რომელსაც გააჩნია ინდივიდუალური კომპიუტერი, პლანშეტი, მობილური  მოწყობილობა, მაგრამ ერთი IP მისამართი  საერთო ,,ინტერნეტით"    ფიქსირდება მაინც  Google Analytics-ის მიხედვით ერთ უნიკალურ მომხმარებლად.
ამავდროულად, შესაძლებელია, რომ ერთ უნიკალურ მომხმარებელი ერთი ადამიანი რომელიც იყენებს  3,5 + სხვადასხვა ინტერნეტს  სხვადასხვა IP მისამართიდან ახდენს შესვლას საიტზე, Exclusivetv-ზე  ფიქსირდებოდეს არა ერთ უნიკალურ მომხმარებლად არამედ  3,5 +  უნიკალურ მომხმარებლადაც კი, რადგან განსხვავებული IP მისამართები ექნება.
აქედან გამომდინარე, ეს ორივე  ტექნიკურ-სტატისტიკური სხვაობა აბალანსებს ერთმანეთს.
ამავდროულად, უნდა აღინიშნოს ის ფაქტიც, რომ  დაახლოებით  10%  არ იყენებს  მობილურ/თუ სხვა ციფრულ მოწყობილობას, რომელსაც აქვს ინტერნეტთან წვდომა. შესაბამისად არ იყენებს ინფორმირებულობისთვის  Exclusivetv-ს  მედიამაუწყებლის.
ასევე აღსანიშნავია, რომ შესაძლებელია 10% აქვს მობილურ/თუ სხვა ციფრულ მოწყობილობა, მაგრამ მიუხედავად ამისა, არ შესულა  მედიამაუწყებლის  ვებგვერდზე.