სიცილიის ქალაქ მენფში ქართველი და იტალიეილი მხატვრების ერთობლივი გამოფენა გაიხსნა
🇬🇪🇮🇹 საქართველოს გენერალური საკონსულოს და სიცილიაზე, საქართველოს საპატიო კონსულის ორგანიზებით, 2023 წლის 21 მაისს, სიცილიის ქ. მენფში გაიხსნა ქართველი და იტალიეილი მხატვრების ერთობლივი გამოფენა, რომელიც გაგრძელდება სიცილიის კუნძულ პანარეაზე და დასრულდება ქ. პალერმოში.
ეს გამოფენა ხელს შეუწყობს ორი ქვეყნის ხელოვანთა ურათიერთკავშირების გაძლიერებას , რაც გათვალისწინებულია საქართველოსა და იტალიას შორის კულტურისა და მეცნიერების სფეროში თანამშომლობის შეთანხმების 2023~2027 წლების ახალ სამოქმედო პროგრამაში.
🇮🇹🇬🇪 Organizzato dal Consolato Generale di Georgia e dal Console Onorario di Georgia in Sicilia, il 21 maggio 2023, in Sicilia a Menfi è stata inaugurata una mostra congiunta di artisti georgiani e italiani, che proseguirà nell'isola siciliana di Panarea e si concluderà a Palermo.
Questa mostra contribuirà al rafforzamento dei legami tra gli artisti dei due Paesi, previsto dal nuovo programma d'azione dell'accordo di cooperazione 2023-2027 tra Georgia e Italia nel campo della cultura e della scienza.