„ვფიქრობ უნდა დავირაზმოთ! სალომე, რომელიც მუშაობდა კარაბინიერის ოჯახში, ნუთუ ასეთი ძნელია აგვიხსნან სად გაქრა?“
სალომე ტეტუნაშვილის, იტალიაში მყოფი 27 წლის ემიგრანტის გაუჩინარების ამბავს ფიქრია კუჭუხიძე, იტალიის პროფკავშირების, საემიგრაციო საზოგადოება „ანოლფ“-ის (Anolf) ქართველი ოპერატორიც უერთდება და საემიგრაციო საზოგადოებას მოუწოდებს, სოლიდარობის მიზნით ყველა კანონიერი ფორმა გამოიყენონ.
„არავის არ აქვს უფლება ჩვენი წილი სიცოცხლე ხელყოს უცხო მიწაზე. ვფიქრობ საჭიროა, სახელწოდებით „სალომესთვის“, ქალაქ ნეაპოლში სოლიდარობის გამოხატვის კანონიერ ფორმას მივმართოთ. მშრომელთა უფლებების დამცველი ორგანიზაციები არსებობს აქ?!
ვფიქრობ უნდა დავირაზმოთ! ვფიქრობ... ვწერ... ვწერ და შემდეგ სიმშვიდე მღალატობს... იქნებ, როგორ შეაშინეს და ვერ ჩნდება. იქნებ დახმარება სჭირდება. მერამდენე დღე გადის ამაოდ და სალომე, რომელიც მუშაობდა კარაბინიერის ოჯახში, ნუთუ ასეთი ძნელია აგვიხსნან სად გაქრა?
ნეაპოლის საემიგრაციოს შეუერთდება ქალაქი ბარი მჯერა....ვიცი სამართალდამცველების ჩართვა, მაგრამ აქ იკვეთება უამრავი მაგრამ! დრო გადის უშედეგოდ. მაშ რა ხდება?“ - წერს ფიქრია კუჭუხიძე.
📌 დაიკარგა! - იტალიაში ქართველ გოგოს ეძებენ!