ვინ გახდა “მისტერ იტალია 2022”
"მისტერ იტალია 2022", ვალტერ ძაპალა გახდა. მან გუშინ პესკარაში გამართულ სილამაზის კონკურსზე 38 კონკურსანტს აჯობა და გვირგვინი მოირგო.
ახალი მისტერ იტალია კატანიიდანაა, 23 წლისაა და სიმაღლით 1.86სმ-ია. მიუხედავად იმისა, რომ მისი ოცნება სამოდელო სამყაროს დაპყრობაა, სწავლასაც განსაკუთრებულ ყურადღებას უთმობს. მოდელს პოლიტიკური მეცნიერებების ფაკულტეტი აქვს დამთავრებული და ცოტა ხნის წინ დიპლომიც აიღო.
"მისტერ იტალია 2022"-ის ტიტულის გარდა, გამოვლინდნენ გამარჯვებულები შემდეგ ნომინაციებში: "მოდელი 2022" - ფრანჩესკო ბარბაროსა ტერამოდან, "იდეალური მამაკაცი 2022" - დანიელე სალუსტრი რომიდან, "მისტერ ტალანტი 2022" - ტარანტოელი რომუალდო მარინო, "კინოსთვის შესაფერისი" ვალენტინო მელე კოზენცადან, "მისტერ ფიტნესი 2022" კომოელი ლუკა ჩირიკო, "ინფლუენსერი 2022" - ვერონელი ვალერიო კამპოლი, "მისტერ იტალია 2022 ონლაინ" - რაფაელ კამაროტა კაზერტადან.