წარმატებული ემიგრანტები იტალიიდან - გადაცემა "ნინას ესპრესოს" სტუმარია მამუკა რაშოიანი
„ნინას ესპრესო“ აგრძელებს იტალიაში მცხოვრები ემიგრანტების ფართო საზოგადოებისთვის წარდგენას, მე ამ გადაცემის ავტორი და წამყვანი ნინა მამუკაძე ვარ და დღეს ძალიან მრავალპროფილური ადამიანი მინდა გაგაცნოთ.
ის პროფესიით ფიტნესის ინსტრუქტორია და 15 წელია, რაც ამ სფეროში მოღვაწეობს. 4 წელი აღმოსავლური მედიცინის შესწავლას მოანდომა და ამ სფეროში მუშაობის 5 წლიანი პრაქტიკა გააჩნია. ფლობს ინკლუზიურ განათლებას, ასევე დამთავრებული აქვს საექთნო, გავლილი აქვს ფარმაკოლოგიური კურსი და საუბრობს ხუთ ენაზე. ესენია: ქართული, ინგლისური, გერმანული, რუსული და იტალიური.
მამუკა რაშოიანი წარმოშობით თბილისიდანაა და უკვე სამი წელია რაც იტალიაში ცხოვრობს. გარდა ზემოთ ჩამოთვლილისა, მან იტალიის ქართულ საემიგრაციო საზოგადოებას სხვა კუთხითაც გააცნო თავი. სწორედ მამუკა უდგენს ასობით ქართველ ემიგრანტს დღის წესრიგსა და კვების რაციონს, ჯანმრთელობის მდგომარეობისა და სისხლის ჯგუფის მიხედვით.
მისი დევიზია: სწორი კვება ჯანმრთელობის, სილამაზისა და წონაში კლებისთვის!
მამუკას ოფიციალური საიტი: Mamufitt.com
შემოგვიერთდით ჯგუფში, გაიგეთ უფრო მეტი მამუკას შესახებ.