გყავთ თუ არა მფარველი ანგელოზი? - გაარკვიეთ არის თუ არა თქვენთან ახლოს
ყველა ადამიანს, განურჩევლად ეროვნებისა და სარწმუნოებისა, ჰყავს მფარველი ანგელოზი, რომელიც თან ახლავს მას მთელი ცხოვრების მანძილზე და იცავს ყოველგვარი უბედურებისგან. ადამიანმა შეიძლება ვერ იგრძნოს მისი ყოფნა და არც სჯეროდეს მისი, მაგრამ თითქმის ყველა ჩვენგანს ცხოვრებაში ერთხელ მაინც შეექმნა სიტუაცია, რომელიც არ შეიძლება აიხსნას სხვა ძალებით, გარდა უმაღლესი ძალების დაცვისა.
ვინ არის მფარველი ანგელოზი
მფარველ ანგელოზი ეწოდება ღმერთის მიერ მოვლენილ მფარველს, რომელიც აღწერილია, როგორც უსხეულო, მეტაფორული არსება, რომელიც ადამიანს ღვთის მიერ ნათლობის დროს მიენიჭა. მოუნათლავი ადამიანი
დემონების - დაცემული ანგელოზების კონტროლის ქვეშ იმყოფება.
მიუხედავად იმისა, რომ ზოგიერთი საეკლესიო წყაროს თანახმად, დაბადებიდან ყველა ადამიანს ჰყავს თავისი მფარველი ანგელოზი, უბრალოდ, მფარველი ანგელოზი, რომელმაც ნათლობის საიდუმლო გაიარა, იძენს ძლიერ ძალას, რომელსაც შეუძლია წინააღმდეგობა გაუწიოს დემონებს.
საეკლესიო ტრადიცია ამბობს, რომ თუ მფარველი ანგელოზები არ არსებობდნენ, მაშინ დემონები მოიპოვებდნენ ისეთ ძალას, რომ მათ შეეძლოთ მთელი კაცობრიობის მოსპობა.
მიიჩნევა, რომ მფარველი ანგელოზი, როგორც სულის ხსნის მსახური, მუდმივად არის ადამიანის გვერდით, მაგრამ მხოლოდ ადამიანი წყვეტს, სჭირდება თუ არა მას ამ მომენტში მისი დახმარება.
ალბათ თითოეულმა ჩვენგანმა იცის იგავი, რომ მფარველი ანგელოზი ზის ადამიანის მარჯვენა მხარზე, ხოლო დემონი ზის მარცხენაზე. რთულ სიტუაციებში თითოეული მათგანი უჩურჩულებს ადამიანს ყურში, რა უნდა გააკეთოს, აიძულებს მას სიკეთისა თუ ბოროტებისკენ.
ხდება ისე, რომ ადამიანის გონებაში დემონები ისეთ ძალას იძენენ, რომ მფარველი ანგელოზი უძლური ხდება მისი დახმარების გაწევაში და იძულებულია, უკან დაიხიოს.
რა ნიშნებით შეგიძლიათ დაადგინოთ, რომ მფარველი ანგელოზი ახლოს არის
მფარველი ანგელოზები ცხოვრობენ პარალელურ განზომილებაში, ადამიანი ვერ ხედავს მას, მაგრამ გრძნობს მის ყოფნას. ითვლება, რომ ამის გაკეთების ყველაზე მარტივი გზაა გულწრფელი ლოცვით მივმართოთ მას.
ამ მომენტში აშკარად იგრძნობა, როგორ იწყებს სითბო გავრცელებას მთელ სხეულში, თუმცა ტემპერატურის გარეგანი ცვლილება არ შეინიშნება. ასევე, ლოცვის დროს გრძნობთ თმაზე რაღაც უცნობი ძალის შეხებას, თითქოს მას მსუბუქი ნიავი უბერავს.
ზოგჯერ შეგიძლიათ სიზმარში ნახოთ თქვენი მფარველი ანგელოზი ან გაიგოთ მისი მახლობლად ყოფნის შესახებ, ხშირად შეხვდებით ანგელოზის ნომრებს სხვადასხვა ადგილას - 11 და 333.