ირაკლი ღარიბაშვილი: თითოეული მოქალაქის ხმა განსაზღვრავს, თუ როგორ განვითარდება ჩვენი ქვეყანა, იქნება მშვიდობა თუ ომი
„თითოეული მოქალაქის ხმა განსაზღვრავს, თუ როგორ განვითარდება ჩვენი ქვეყანა, იქნება მშვიდობა თუ ომი“, - ამის შესახებ „ქართული ოცნების“ თავმჯდომარემ ირაკლი ღარიბაშვილმა მედიასთან ხმის მიცემის შემდეგ განაცხადა.
ღარიბაშვილმა აღნიშნა, რომ ხმა ქვეყნის მშვიდობიან განვითარებას მისცა.
„მე, რა თქმა უნდა, ხმა მივეცი ჩვენი ქვეყნის მშვიდობიან განვითარებას. დღეს არჩევანი ძალიან მარტივი გასაკეთებელია ჩვენი მოსახლეობისთვის, ჩვენი ხალხისთვის. რა თქმა უნდა, ჩვენთვის ძალიან მნიშვნელოვანია თითოეული ხმა, ვინაიდან თითოეული მოქალაქის ხმა განსაზღვრავს, თუ როგორ განვითარდება ჩვენი ქვეყანა. იქნება მშვიდობა თუ ომი, პირდაპირ ასე უნდა ითქვას. რა თქმა უნდა, მე ვარ დარწმუნებული, რომ ჩვენი ქვეყნის აბსოლუტური უმრავლესობა ხმას მისცემს ჩვენი ქვეყნის მშვიდობიან განვითარებას, სტაბილურობას, გამარჯვებას და მშვიდობიან ევროპულ მომავალს. აი, ეს არის ჩვენი სურვილი და სწორედ ამას მივეცი ხმა“, - განაცხადა ირაკლი ღარიბაშვილმა.
ახალი ამბებიდიმიტრი ხუნდაძე: დღეს შედარებით ადვილია მშვიდობის შენარჩუნებაზე ლაპარაკი, 4 წლის წინ კი, როცა ამაზე საუბარი სირთულეს წარმოადგენდა, სწორედ პრეზიდენტი ყაველაშვილი იდგა წინა ხაზზე და წინ აღუდგა საქართველოს ომში ჩართვის ინტენსიურ პოლიტიკას
ახალი ამბებიირაკლი კირცხალია: საქართველოს პრეზიდენტის ქმედებები არის თანმიმდევრული, იცავს იმ პრინციპებს, რომლებზეც ჩვენი სახელმწიფოა დაფუძნებული, ის ქართული საზოგადოების მოკავშირეა და მნიშვნელოვანი წვლილი შეაქვს საფრთხეების წინააღმდეგ ბრძოლაში
ახალი ამბებინათია თურნავამ ბრიუსელში სსფ-ის ჰოლანდია-ბელგიის ჯგუფის წევრი ქვეყნების მაღალი დონის საერთაშორისო კონფერენციაში მონაწილეობა მიიღო