სურვილის ჩაფიქრების რიტუალი, რომელიც ახალი წლის ღამეს უნდა შესრულდეს
ჩინურ და იაპონურ ტრადიციებში ახალი წლის ღამეს სურვილის ჩაფიქრება განსაკუთრებული რიტუალია, რომელიც სავსეა სიმბოლიკით. აი, რამდენიმე რჩევა, თუ როგორ შეგიძლიათ სწორად ჩაიფიქროთ სურვილი 2025 წლის ხის გველის წლისთვის:
1. წინასწარ მოემზადეთ
გაასუფთავეთ სახლი: ახალი წლის წინ ჩინური ტრადიციის მიხედვით, სახლის დასუფთავება "ცუდი ენერგიის" გაწმენდას და ახალი ენერგიის მოზიდვას ნიშნავს.
წინასწარ შეადგინეთ თქვენი სურვილი: ის უნდა იყოს კონკრეტული და პოზიტიურად ფორმულირებული. მაგალითად: "მინდა ვიყო ჯანმრთელი და წარმატებული", ნაცვლად "არ მინდა ვიყო ავად."
2. ჩაიფიქრეთ შუაღამეს
დაწერეთ თქვენი სურვილი: გამოიყენეთ ლამაზი ქაღალდი და დაწერეთ სურვილი მოკლედ, მკაფიოდ და პოზიტიურად.
დაამატეთ ხის სიმბოლიკა: 2025 წლის ხის გველის სტიქიიდან გამომდინარე, სურვილის ფორმულირებისას შეგიძლიათ ასახოთ სიმბოლოები, რომლებიც ზრდასა და განვითარებას უკავშირდება. მაგალითად, სურვილის ქაღალდი დაამაგრეთ პატარა ხის ტოტზე.
3. ჩამწერეთ სურვილი და დაწვით ან შეინახეთ
ჩინური ტრადიცია: დაწვით ქაღალდი და ფერფლი გაანიავეთ ფანჯრიდან, რათა სურვილი "ზეცას" გადასცეთ.
იაპონური ტრადიცია: სურვილის ქაღალდი ჩაიდოს პატარა ყუთში ან ჩანთაში და შეინახეთ უსაფრთხო ადგილას, რათა ის წლის განმავლობაში "ენერგიით დაიტვირთოს."
4. ჩამოაყალიბეთ მადლიერება
სურვილის ჩაფიქრების შემდეგ, ხმამაღლა ან გულში გამოხატეთ მადლიერება ყველაფრისთვის, რაც უკვე გაქვთ. მადლიერება აძლიერებს ენერგეტიკას და ხსნის გზას თქვენი სურვილის ასასრულებლად.
5. შეიტანეთ სიმბოლური ელემენტები
გველის სიმბოლო: რადგან 2025 წელი გველის წელია, შეგიძლიათ გამოიყენოთ გველის ფორმის ნივთები ან ორნამენტები, რომლებიც სიმბოლურად იცავენ და აძლიერებენ თქვენს სურვილს.მწვანე ფერი: ხის სტიქია მწვანესთანაა ასოცირებული, ამიტომ გირჩევთ, ჩაამატოთ მწვანე ფერის ნივთები ან ტანსაცმელი სურვილის ჩაფიქრებისას. გახსოვდეთ, მთავარი ენერგია არის თქვენი რწმენა და გულწრფელობა! 😊