„ზუსტად 12 საათზე თავზე ხელი გადაუსვით...“ - რჩევები ეზოთერიკოსგან, რომელიც ახალი წლის ღამეს უნდა შეასრულოთ
ახალი წელი,  ყველასთავის წელიწადის ყველაზე საყვარელი დღესასწაულია.
თუმცა, როგორც ჩანს, წინასაახალწლო დღეებში გარკვეულ აკრძალვებსაც აქვს ადგილი - ყოველ შემთხვევაში, ასე ამბობენ პარაფსიქოლოგები და ბიოენერგეტიკოსები. ქვემოთ გაგაცნობთ მათ მიერ შემოთავაზებულ რამდენიმე უცნაურ რჩევას, რომლის გათვალისწინებაც თქვენი სურვილია, თუმცა პარაფსიქოლოგები გირჩევენ ნუ უგულებელყოფთ მათ, ხოლო  გათვალისწინების შემთხვევაში, დამდეგი წელი თქვენთვის წარმატებულად ჩაივლის.
ახალ წელს ნუ შეხვდებით მხოლოდ ქალების გარემოცვაში. თუ ამას მაინც ვერ აღწევთ თავს, ზუსტად 12 საათზე თავზე ხელი გადაუსვით მამრობითი სქესის შინაურ ცხოველს. შეეცადეთ, რომ ახალი წელი პირველმა მამაკაცმა მოგილოცოთ.
საახალწლო სუფრისთვის არავითარ შემთხვევაში არ მოამზადოთ კერძი ისეთი ცხოველებისგან, რომლებიც უკან დადიან, როგორიცაა, მაგალითად კიბორჩხალა, ხამანწკები და ა.შ. წინააღმდეგ შემთხვევაში, დამდეგ წელს ყველა ძველი პრობლემა ისევ იჩენს თავს.