ლევან მაჭავარიანი USAID-ზე: ტრამპი და მასკი პირდაპირ ადანაშაულებენ ამ ფონდებს, რევოლუციების მოწყობაში და მავნებლურ საქმიანობაში
ფრაქცია „ქართული ოცნების“ თავმჯდომარის მოადგილე ლევან მაჭავარიანი USAID-ის საქმიანობის შეჩერებასთან დაკავშირებით დონალდ ტრამპის გადაწყვეტილებას გამოეხმაურა და აღნიშნა, რომ ეს არის სკანდალი და სერიოზული დარტყმა ოპოზიციისთვის.
„ჩვენ ამასთან დაკავშირებით ბევრს ვსაუბრობდით, თუმცა, რა თქმა უნდა, დიდი სიფრთხილით, წითელ ხაზებს არ ვკვეთდით. მაგრამ, დღეს უკვე ბატონი დონალდ ტრამპი და ილონ მასკი პირდაპირ ადანაშაულებენ ამ ფონდებს თუ ორგანიზაციებს იმასთან აკავშირებით, რომ ისინი დაკავებული იყვნენ სხვადასხვა ქვეყნებში - ქვეყნის ჰარმონიული ცხოვრების დარღვევაში, რევოლუციების მოწყობაში და მავნებლურ საქმიანობაში.
ეს, რა თქმა უნდა, არის სკანდალი. ჩვენი ოპოზიციისთვის არის სერიოზული დარტყმა, ისევე, როგორც „ენჯოებისთვის“, რომლებიც ოპოზიციის ნაწილს წარმოადგენენ და რომლებიც პირდაპირ თუ ირიბად ფინანსდებოდნენ USAID-ისა და NED-ისგან. ისინი დარჩენილები არიან ძალიან მსხვილი თანხების გარეშე“, - აღნიშნავს მაჭავარიანი.