მიხეილ სააკაშვილის ჯანმრთელობის მდგომარეობის მონიტორინგისთვის ექიმების მულტიფუნქციური ჯგუფი შეიქმნა - იუსტიციის სამინისტრო
საქართველოს მე-3 პრეზიდენტის, მიხეილ სააკაშვილის ჯანმრთელობის მდგომარეობის მონიტორინგისთვის ექიმების მულტიფუნქციური ჯგუფი შეიქმნა, თუმცა იმისთვის რომ ამ ჯგუფმა სააკაშვილთან იმუშაოს თავად ბრალდებულის თანხმობაა საჭირო. ამის შესახებ იუსტიციის მინისტრმა, რატი ბრეგაძემ განაცხადა.
"დიდი მადლობა მინდა გადავუხადო ქალბატონ ეკატერინე ტიკარაძეს, რომელმაც უკვე დღეს შეკრიბა ექიმები. ექიმების ჯგუფის ჩართულობა დამოკიდებული იქნება თავად მიხეილ სააკაშვილის თანხმობაზე", - განაცხადა რატი ბრეგაძემ.
ექსპრეზიდენტის უფლებრივი მდგომარეობისა და ჯანმრთელობის შესახებ იუსტიციის სამინისტროში შეხვედრა დღეს გაიმართა, მას იუსტიციისა და ჯანდაცვის მინისტრებთან ერთად სახალხო დამცველი, ნინო ლომჯარია და დეპუტატები ესწრებოდნენ.