ოზურგეთელი მოსწავლეების წარმატება - ინოვაციური ხედვები და მიდგომები
ქუთაისში, ევროკავშირის პროექტის „ინტეგრირებული ტრანსფორმაცია მდგრადი განვითარებისთვის” ფარგლებში, USAID/Georgia ის მხარდაჭერით ჰაკათონი გაიმართა.
აკაკი წერეთლის სახელმწიფო უნივერსიტეტის მულტიფუნქციურ ცენტრში, 20-ზე მეტი გუნდი ქალაქში არსებული გამოწვევების კრეატიულად გადაჭრის გზებს ეძებდა.
ჰაკათონის მონაწილეებმა 36 საათის განმავლობაში, მუნიციპალური სერვისების გაუმჯობესების საკითხებზე იმუშავეს და ჩამოაყალიბეს ახალი, ინოვაციური ხედვები და მიდგომები.
ჰაკათონის ერთ-ერთი გამარჯვებული, ოზურგეთის მუნიციპალიტეტის კვირიკეთის საჯარო სკოლის მე-12-ე კლასის მოსწავლე თორნიკე კვაჭანტირაძე და ოზურგეთის მუნიციპალიტეტის მე-4-ე საჯარო სკოლის მე-12-ე კლასის მოსწავლე კახა ცხომელიძეა.
ოზურგეთელი ბიჭების გუნდმა „თაიმ თრიფსი" საპრიზო ადგილი, საზოგადოებრივი ტრანსპორტის შესახებ მგზავრთა საინფორმაციო უზრუნველყოფის აპლიკაციის შექმნაში მოიპოვეს.
ჰაკათონში ასე გაიმარჯვა გუნდმა - „პორტალი" (კულტურული მემკვიდრეობის ძეგლების ინოვაციური წარდგენა)
ასევე ქუთაისის საერთაშორისო უნივერსიტეტმა გამოავლინა რჩეული გუნდი - „ქუთაისელი მასპინძელი", რომლის იდეაც თანამედროვე გიდების მომზადების თემას უკავშირდება.