საქართველოს პრემიერ-მინისტრი ოფიციალური ვიზიტით სომხეთში ჩავიდა
საქართველოს პრემიერ-მინისტრი ირაკლი ღარიბაშვილი ოფიციალური ვიზიტით სომხეთის დედაქალაქ ერევანში ჩავიდა.
დელეგაციის შემადგენლობაში საქართველოს საგარეო საქმეთა მინისტრი დავით ზალკალიანი. ერევნის საერთაშორისო აეროპორტში ქართულ დელეგაცია სომხეთის ვიცე-პრემიერი ტიგრან ავინიანი დახვდა.
ირაკლი ღარიბაშვილი სომხეთის პრემიერ-მინისტრის მოვალეობის შემსრულებელს ნიკოლ ფაშინიანს შეხვდება. იგეგმება ასევე დავით ზალკალიანის და მისი სომეხი კოლეგის, არა აივაზიანის შეხვედრა.
როგორც საქართველოს ელჩმა სომხეთის რესპუბლიკაში გიორგი საგანელიძემ განაცხადა, შეხვედრაზე განიხილება ტრანსპორტის, ენერგეტიკის, განათლების, კულტურის და სხვა სფეროებში თანამშრომლობის საკითხები.
ასევე, მხარეები პანდემიასთან დაკავშირებულ საკითხებზეც ისაუბრებენ.
ირაკლი ღარიბაშვილი პრემიერ-მინისტრის სტატუსით სომხეთში 2014 წელს იმყოფებოდა. 2020 წელს კი ის ერევანში ჩასვლისას თავდაცვის მინისტრის თანამდებობას იკავებდა. 2019 წელს სომხეთში ოფიციალური ვიზიტით საქართველოს მაშინდელი პრემიერ-მინისტრი გიორგი გახარია იმყოფებოდა.
1771596211
ახალი ამბებიმარიამ ქვრივიშვილი: სომხეთში მთავრობის წევრებთან შეხვედრებზე განსაკუთრებულად აღინიშნა საქართველოს როლი რეგიონში მშვიდობისა და დაკავშირებადობის გაძლიერებისა და განვითარების თვალსაზრისით