31 ოქტომბერი ბადრი პატარკაციშვილის დაბადების დღეა - იგი 69 წლის გახდებოდა
დღეს, 31 ოქტომბერს ბადრი პატარკაციშვილს 69 წელი შეუსრულდებოდა. იგი „ტელეიმედის“ დამფუძნებელი, ბიზნესმენთა ფედერაციის ხელმძღვანელი, ოლიმპიური კომიტეტის თავმჯდომარე და ოლიმპიური ფონდის დამფუძნებელი იყო.
ბადრი პატარკაციშვილი 2008 წლის 13 თებერვალს გარდაიცვალა. ოფიციალური ვერსიით, ბიზნესმენი ლონდონში, საკუთარ სახლში მოულოდნელად გულის შეტევით გარდაიცვალა. დღემდე მისი სიკვდილის გარემოებებთან დაკავშირებით, ბევრი კითხვა არსებობს.
მართალია, ოფიციალური ვერსიით, პატარკაციშვილის გარდაცვალების მიზეზად გულის იშემიური დაავადება დასახელდა, თუმცა პროკურატურამ წლების წინ სკანდალური ფარული ჩანაწერები გაავრცელა, რომლის მიხედვითაც, ბადრი პატარკაციშვილის მკვლელობას კონსტიტუციური უსაფრთხოების დეპარტამენტის ყოფილი მაღალჩინოსნები გეგმავდნენ და ლიკვიდაცია სააკაშვილის მიერ იყო სანქცირებული. ბიზნესმენის მკვლელობის მომზადების საქმეზე კუდის ოთხ ყოფილ ჩინოსანს ბრალი წარედგინა.
თემაზე რეპორტაჟი იმედის დილამ მოამზადა. მეტის გასაგებად იხილეთ ვიდეო: