„ადგილობრივი თვითმმართველობის არჩევნები „ქართული ოცნების“ მნიშვნელოვანი გამარჯვებით დამთავრდება“ - გივი მიქანაძე
„ადგილობრივი თვითმმართველობის არჩევნები „ქართული ოცნების“ მნიშვნელოვანი გამარჯვებით დამთავრდება“, - ამის შესახებ უმრავლესობის წევრმა გივი მიქანაძემ განაცხადა.
მისი თქმით, თვითმმართველობის არჩევნებზეც ქართველი ხალხი ოპოზიციას კიდევ ერთხელ ეტყვის უარს.
„ამ ქვეყნის ნორმალურ განვითარებას ესაჭიროება მნიშვნელოვანი ნაბიჯების გადადგმა. ამ კონტექსტში რა თქმა უნდა, დროებითი საგამოძიებო კომისიის შექმნა საქართველოში, რომელმაც უნდა შეისწავლოს 2003 წლიდან 2012 წლამდე მომხდარი სისტემური დანაშაულები, არის უმნიშვნელოვანესი.
ჩვენ მიმდინარე წელს გვაქვს ადგილობრივი თვითმმართველობის არჩევნები, რომელიც „ქართული ოცნების“ მნიშვნელოვანი გამარჯვებით დამთავრდება და ქართველი ხალხი კიდევ ერთხელ უარს ეტყვის რადიკალებს, შესაბამისად ეს კონკრეტული ნაბიჯები იქნება რადიკალური ფრთის გეგმების განხორციელებაზე ორიენტირებული დარტყმა იმისთვის, რომ სახელმწიფომ გააგრძელოს სწრაფი სვლით განვითარება-წინსვლა, რომ ჩვენ მეტი კეთილდღეობა მოვუტანოთ ჩვენს მოქალაქეებს და ჩვენი ქვეყანა უფრო მეტად ინტეგრირდეს ევროპულ ოჯახში“, - აღნიშნა მიქანაძემ.