დავით მათიკაშვილი: ევროკავშირი დღეს აბსოლუტურად დაცლილია ყველა ღირებულებისგან და არის არაფორმალური გავლენების ხელში ინსტრუმენტად გადაქცეული, მათ შორის სხვადასხვა ქვეყანაში არჩევნებში ჩარევის თვალსაზრისით
დავით მათიკაშვილი
მაკა ბოჭორიშვილი: აშშ-სთან ურთიერთობის განახლება მოითხოვს დიალოგს, ურთიერთობებს ორივე მხრიდან, რათა დავინახოთ, თუ რა ინტერესებით მოქმედებს აშშ ჩვენს რეგიონში და რა შეიძლება იყოს ჩვენს ქვეყნებს შორის ურთიერთობის დღის წესრიგში
ქადაგიშვილი ევრობიუროკრატებზე: დიპლომატიური, დემოკრატიულ სახელმწიფოებს შორის ურთიერთობის ყველა ეტიკეტი და დემოკრატიისთვის დამახასიათებელი ყველა ზღვარი გადაილახა იმ მიზნით, რომ აქ, როგორც ეძახიან - „რეჟიმის“ ცვლილებისთვის მიეღწიათ
ქადაგიშვილი
მახაშვილი: ჩვენი პოლიტიკა არ იყო გამიზნული იმაზე, რომ ვინმე გვესიამოვნებინა, მთავარი იყო, ჩვენი ქვეყანა გადაგვერჩინა იგივე ტრაგედიებს, რა მდგომარეობაშიც, სამწუხაროდ, ჩვენი მოძმე უკრაინელებია