თბილისის რამდენიმე ქუჩას შუქი გაეთიშება - ნახეთ, მისამართები
სხვადასხვა სამუშაოების ჩატარების გამო, 2 ოქტომბერს ელექტრომომარაგება დროებით შეიზღუდება, - ინფორმაციას „თელასი“ ავრცელებს.
შეზღუდვა შეეხება შემდეგ რაიონებს:
საბურთალოს რაიონი
გადაუდებელი სამუშაოების გამო 10:00 საათიდან 18:00 საათამდე შეზღუდვა შეეხება: ნუცუბიძის პლატოს I, II, III მიკრორაიონების და ჟღენტის ქუჩის მოსახლეობას.
გადაუდებელი სამუშაოების გამო 11:00 საათიდან 18:00 საათამდე შეზღუდვა შეეხება: სოფელი დიღმის, ჩალისპირების დასახლების, დიდი დიღმის I, III მიკრორაიონების, აღმაშენებლის ხეივნის (ნაწილობრივ), ქართულ-ამერიკული მეგობრობის გამზირის (ნაწილობრივ), ფარნავაზ მეფის გამზირის (ნაწილობრივ), ნინო აბაშიძე-ორბელიანის, ავთანდილის, ერედვის, ფატმანის, დავარის, ოთხი ათასი მესხის, ვეფხისტყაოსნის, პეტრიწის, თინათინის, ჭელიძის, გიორგი ბრწყინვალის, პეტრე იბერის, მეფე მირიანის, ასმათის, დემეტრე თავდადებულის, ტარიელის და რამაზის ქუჩების მოსახლეობას.
სამგორის რაიონი
გადაუდებელი სამუშაოების გამო 11:00 საათიდან 18:00 საათამდე შეზღუდვა შეეხება: მოსკოვის გამზირის (ნაწილობრივ) და ჯავახეთის ქუჩის მოსახლეობას.
გადაუდებელი სამუშაოების გამო 11:00 საათიდან 13:00 საათამდე შეზღუდვა შეეხება: ვარკეთილი-3 IIIა მიკრორაიონის და სესილია თაყაიშვილის ქუჩის მოსახლეობას.
გადაუდებელი სამუშაოების გამო 13:00 საათიდან 18:00 საათამდე შეზღუდვა შეეხება: აეროპორტის დასახლების და ქინძმარაულის ქუჩის მოსახლეობას.
კრწანისის რაიონი
გადაუდებელი სამუშაოების გამო 11:00 საათიდან 18:00 საათამდე შეზღუდვა შეეხება: გარდაბნის გზატკეცილის (ნაწილობრივ), ალგეთის, შავნაბადას, თელეთის, ქუმსიაშვილის, ხუციშვილის, გორგასალის, იბრაჰიმ ისპაჰანელის, გრიშაშვილის, მუხათის, ცურტაველის, დეკაბრისტების, გიორგი მერჩულეს, იალღუჯის, ნიზამ განჯელის, სამასი არაგველის, სოღანლუღის, ვირსალაძის, ჟორდანიას, კაპანაძეების, კოსტავას, ღოღობერიძის, ლომინაძის, სურგულაძის, ევგენი გეგეჭკორის და ბერუაშვილის ქუჩების მოსახლეობას.
ისნის რაიონი
გადაუდებელი სამუშაოების გამო 10:00 საათიდან 17:00 საათამდე შეზღუდვა შეეხება: კახეთის გზატკეცილის (ნაწილობრივ), სამრეწველო დასახლების, ბერი გაბრიელ სალოსის გამზირის, მოსკოვის გამზირის (ნაწილობრივ), ბოგდან ხმელნიცკის (ნაწილობრივ), ქინძმარაულის, ჯავახეთის, გიორგი მდივანის და გრიგოლ ლორთქიფანიძის ქუჩების მოსახლეობას.
ჩუღურეთის რაიონი
გადაუდებელი სამუშაოების გამო 10:00 საათიდან 18:00 საათამდე შეზღუდვა შეეხება: გორკის, ნათიშვილის, ჯავახიშვილის და ბუხაიძის ქუჩების მოსახლეობას.
კომპანია ბოდიშს უხდის მომხმარებლებს შექმნილი დისკომფორტის გამო. სამუშაოების დასრულების შემდეგ აბონენტებს ელექტრომომარაგება აღუდგება.