"ციხის საჭმელს არ შეჭამსო, ოჯახმა თქვა, თავისი კი არ მიაქვთ. უფრო სწორად, მიაქვთ, მაგრამ ისეთი და იმდენი რომ წონაში დაიკლოს. ე.ი. დედა მართავს და დედას ჰყავს მძევლად"
სოციალურ ქსელ "ფეისბუკში" თადარიგის გენერალი, პოლიტიკის ანალიტიკოსი ამირან სალუქვაძე წერს:
" ვივა მედის განცხადებით სააკაშვილისთვის ოჯახს მიაქვს მაღაზიის საკვები, რომლის კალორიულიბა 600-700 კკალ-ს შეადგენს.
▪️ვისაც წონის დაგდების გამო დიეტაზე ოდნავ წარმოდგენა აქვს, იცის რამდენი კალორიის ზემოთ ადამიანი მოიმატებ წონას, რამდენით შეინარჩუნებს და რამდენის ქვემოთ დაიკლებს. 600-700 კკალ არათუ წონის დაკლებაა, არამედ არასრულყოფილი კვება.
▪️მაღაზიის საკვები რა უბედურებაა, ამოდენა ქონება აქვს ოჯახს და თანაპარტიელებს მისი წყალობით?! ერთი რესტორანი ან ოჯახური სამზარეულო მაინც დაუქირავეთ?! თუმცა, ამოცანა წონის დაგდებაა.
▪️ციხის საჭმელს არ შეჭამსო, ოჯახმა თქვა, თავისი კი არ მიაქვთ. უფრო სწორად, მიაქვთ, მაგრამ ისეთი და იმდენი რომ წონაში დაიკლოს. ე.ი. დედა მართავს პროცესს და დედას ჰყავს მძევლად.
▪️წონის დასაგდები ზომიერი დიეტის ფარგლებში, უპრობლემოდ იკლებს ადამიანი დღეში 300-400 გრამს.
▪️კიდევ ერთი. ვიღაც ფსიქოლოგმა, 10 სიტყვა ვუთხარი და მხოლოდ სიყვარული დაახსოვრდაო. ჰკითხოს ქონების ჩამინათვალი ახსოვს თუ არა? აგერ, ბავშვს, ყველასათვის უცნობი ბინა აჩუქა, ხომ ახსოვდა? თუ მეხსიერების პრობლემები აქვს, შეიძლება ქონების გაჩუქება ნოტარიული წესით კანონიერად ჩაითვალოს?",- წერს სალუქვაძე.