„თუ ვინმეს ჩემი პატივისცემა აქვს, იმ ადამიანების ლანძღვა-გინება კი არ უნდა დაიწყოს, ვინც მე მაგინებს პირიქით, იმათზე უნდა ილოცოს“ - დეკანოზი შალვა კეკელია
„თუ ვინმეს ჩემი პატივისცემა აქვს, იმ ადამიანების ლანძღვა-გინება კი არ უნდა დაიწყოს, ვინც მაგინებს და მლანძღავს, პირიქით, იმათზე უნდა ილოცოს“, - ამის შესახებ დეკანოზმა შალვა კეკელიამ ქადაგებისას განაცხადა.
მისი თქმით, ერთადერთი რამით გავიმარჯვებთ - „ეს არის ლოცვა და სიყვარული“.
„ჩვენ ერთადერთი რამით გავიმარჯვებთ - ეს არის ლოცვა და სიყვარული. იმათაც ის უნდათ, რომ ჩვენც იგივე აგრესია გამოვიჩინოთ. ვინც ამ ყველაფერს გეგმავს, მათ ერთი სული აქვთ, რომ ქართველებმა ერთმანეთი ვხოცოთ - ამას ვერავინ მოესწრება.
თუ ჩვენ ერთმანეთი გვიყვარს და თუ ვინმეს ჩემი პატივისცემა აქვს, იმ ადამიანების ლანძღვა-გინება კი არ უნდა დაიწყოს, ვინც მაგინებს და მლანძღავს, პირიქით, იმათზე უნდა ილოცოს. მე ამ ადამიანებზე ვლოცულობ, რადგან ისინი ჩემი შვილები არიან. ისინი ეკლესიის დევნისთვის მეცოდებიან“, - აღნიშნავს დეკანოზი შალვა კეკელია.