ჟურნალისტი ოლეგ პანფილოვი გარდაიცვალა
ჟურნალისტი და პუბლიცისტი, ილიას სახელმწიფო უნივერსიტეტის პროფესორი ოლეგ პანფილოვი გარდაიცვალა. ინფორმაციას მისი ცოლი, ოქსანა მასლაკი ავრცელებს.
ოლეგ პანფილოვს 2008 წლის 1 სექტემბერს მიენიჭა საქართველოს მოქალაქეობა „ქვეყნის წინაშე განსაკუთრებული დამსახურებებისათვის“.
2009 წლიდან ის  თბილისში ცხოვრობდა.
"ადამიანები გამოხატავდნენ ზიზღს ჩემ მიმართ, როცა საქართველოს ვიცავდი; ქვეყნის მტერს მეძახდნენ, როცა ვამბობდი, რომ 2008 წლის ომი რუსული აგრესია იყო. მიუღებელია საბჭოთა კავშირის აღდგენაზე ფიქრიც კი, იმპერიალიზმი დემოკრატია ნამდვილად არ არის", - ამბობდა პანფილოვი.
მოგვიანებით, მან სტატიების კრებულიც გამოსცა - ანტისაბჭოთა ისტორიები.
* „ოთხი დის საფიცარო, როგორ ვუთხრათ სამძიმარი ერთი თვის მოყვანილ ცოლს და დედაშენს“ - ავტოსაგზაო შემთხვევას ახალგაზრდა კაცის სიცოცხლე ემსხვერპლა
*  ქართველმა მაშველებმა თურქეთში სამაშველო ოპერაციის დროს სამი მოქალაქე გადაარჩინეს, მათ შორის ნანგრევებში მოყოლილი ერთი მოქალაქე მაშველმა ძაღლმა აღმოაჩინა