„ჩემი ოჯახი ახლა უსაფრთხოდ არ არის, გვისმენენ, გვიყურებენ... დაგვეხმარეთ“ - სოსო გოგაშვილის შვილი საელჩოებს მიმართავს
სახელმწიფო უსაფრთხოების სამსახურის უფროსის ყოფილი მოადგილის, სოსო გოგაშვილის შვილი ვრცელ მიმართვას აქვეყნებს და საქართველოში აკრედიტებულ საელჩოებს მიმართავს.
მიმართვაში ნინი გოგაშვილი  იმ დარღვევებზე საუბრობს, რომელიც მისი მტკიცებით, სპეცოპერაციის დროს, ასევე საქმის გამოძიების პროცესში მოხდა.
“ჩემი ოჯახი ახლა უსაფრთხოდ არ არის. გვისმენენ, გვიყურებენ, გთხოვთ დამეხმარეთ მამაჩემის და ჩემი ოჯახის დაცვაში. სოსო გოგაშვილი ხვდება, რომ სისტემის ნაწილი იყო, ახლა ამხელს და მზადაა სამართლიანი სასამართლოს წინაშე წარდგეს, თუ რაიმე დანაშაული ჩაიდინა და არა ის ცრუ ბრალდებები, რომლებშიც ახლა უსამართლოდ ადანაშაულებენ”, – წერს ნინი გოგაშვილი.
ცნობისთვის, სოსო გოგაშვილი საკუთარი სახლიდან ჩატარებული სპეცოპერაციის შემდეგ 16 ივლისს დააკავეს.გოგაშვილს ბრალდება სამსახურებრივი უფლებამოსილების გადამეტების, სამსახურებრივი მდგომარეობის გამოყენებით, პერსონალური მონაცემების უკანონოდ მოპოვების, შენახვა, გავრცელებისა და ცეცხლსასროლი იარაღის უკანონო შეძენა-შენახვის-ფაქტებზე წარუდგინეს.