სახელმწიფო მზად უნდა იყოს დღე-ღამის ნებისმიერ მონაკვეთში დროული ქმედითი ნაბიჯების გადასადგმელად! - იურისტი მალხაზ რაშოიანი
სამწუხარო რეალობაა, ასეთი ტრაგედიები, რომელიც ხდება ჩვენს ქვეყანაში, სახელმწიფო მზად უნდა იყოს დღე-ღამის ნებისმიერ მონაკვეთში დროული ქმედითი ნაბიჯების გადასადგმელად!
მასობრივი საინფორმაციო საშუალებებით მხოლოდ ერთი რამ ისმის, - „არ არის ვერტმფრენი“, “ღამე ვერ გადავადგილდებით“, “არ არის საკმარისი რესურის“ და ასე შემდეგ. განა რამდენი უბედურება უნდა მოხდეს რომ დროულად და ეფექტურად იმართოს ყველა კრიტიკული ვითარება, მაშველს თუ შესაბამისი სპეცაღჭურვლობა და დამხმარე საშუალებები არ ექნება, განწირულია განსაცდელში მყოფი ადამიანი!
ბუნების წინააღმდეგ უძლურია ადამიანი, მაგრამ ყველაფერი უნდა გაკეთდეს რათა შემცირებულ და აცილებულ იქნეს ასეთი უბედურებები და პირველ რიგში დაცული უნდა იყოს ადამიანის სიცოცხლე! განა რამდენმა სტიქიამ უნდა გადაგვიაროს რომ მეტი ყურადღება დაეთმოს იმ აუცილებელი ღონისძიებების გატარებას რომელიც ქვეყანას ყველაზე მეტად სჭირდება?! - წერს სოციალურ ქსელში, იურისტი მალხაზ რაშოიანი.
მსგავს თემაზე: