„თავი მაღლა ასწიეთ, ჩვენ ერთად ყველაფერი შეგვიძლია“ - გიორგი ქინქლაძე საქართველოს ნაკრებს
ვეტერანი ფეხბურთელი გიორგი ქინქლაძე ევროპის ჩემპიონატზე საქართველოს ნაკრების პირველ თამაშს ეხმაურება.  მისი თქმით, მხოლოდ ერთ თამაშში ბიჭებმა საქართველო მთელ მსოფლიოს გააცნეს.
იგი მოუწოდებს გულშემატკივარს, არ გააკრიტიკონ ეროვნული ნაკრები.
„წარმატება ყოველთვის არ არის მოგება, ეს არის ის, თუ როგორ გამოჩნდები და იბრძოლებ. წაგების მიუხედავად, ჩვენი ახალგაზრდა გუნდი ბრწყინავდა და ყველას გვაამაყებდა.
მხოლოდ ერთ თამაშში ამ შესანიშნავმა ბავშვებმა საქართველო გააცნეს მსოფლიოს.
გულშემატკივრებს მოგიწოდებთ, არ გააკრიტიკოთ, არამედ იზეიმოთ ეს მომენტი. ჩვენ ძალიან ბევრი გვაქვს საამაყო და ჩვენი მოგზაურობა ევრო 2024-ზე მხოლოდ ახლა იწყება. დაუდექით ჩვენს გუნდს, მხარი დაუჭირეთ მათ და ისიამოვნეთ წარმოუდგენელი ფეხბურთით, რომელსაც ისინი საერთაშორისო ასპარეზზე აჩვენებენ.
შეიძლება ყოველთვის ვერ გაიტანო გოლი, შეიძლება შეცდომები დაუშვა და ეს თამაშის ნაწილია, მაგრამ თავდადება და სულისკვეთება ყველას შთააგონებს. თავი მაღლა ასწიეთ, ჩვენ ერთად ყველაფერი შეგვიძლია. დიდი სიყვარული და პატივისცემა ყველა ქართველ გულშემატკივარს!“ – წერს გიორგი ქინქლაძე.