THE ATHLETIC: ლივერპული ხვიჩა კვარაცხელიას ტრანსფერში ერთვება
„ნაპოლის„ ქართველი ფეხბურთელის ხვიჩა კვარაცხელიას ტრანსფერში „პსჟ“-ს შემდეგ, „ლივერპულიც“ ერთვება. აღნიშნულ ინფორმაციას ბრიტანული გამოცემა The Athletic-ი ავრცელებს.
წყაროს ცნობით, „მერსესაიდელებს“ კვარაცხელიას შეძენა გეგმაში არ ჰქონიათ, თუმცა თუ ქართველი ფეხბურთელის გაფორმება მიმდინარე სატრანსფერო პერიოდში იქნება შესაძლებელი „ლივერპული“ მზადაა ხვიჩას შესაძენად ყველაფერი გააკეთოს.
„ლივერპული„ სიტუაციას აკვირდება, მიუხედავად იმისა, რომ შეტევის მარცხენა ფლანგზე, რაც ხვიჩას ყველაზე ეფექტური პოზიციაა, თამაში შეუძლიათ ლუის დიასს, კოდი გაკპოს, დიოგუ ჟოტასა და დარვინ ნუნიესს. ეს კი იმის ნიშანია, რომ ვინმეს წასვლაც მოუწევს, რომ კვარაცხელიას დარ ფეხბურთელს ადგილი გამოუჩნდეს გუნდში. ლივერპული სპეციალურად არ ცდილობს ხვიჩას პოზიციაზე გაძლიერებას, მაგრამ ამ კლუბში აღფრთოვანებულები არიან მისი შესაძლებლობებით“, - წერს გამოცემა.
დიდია შანსი ქართველმა ფეხბურთელმა ადგილსამყოფელი მიმდინარე სატრანსფერო პერიოდში შეიცვალოს. იმ შემთხვევაში, თუ კვარა „ლივერპულში“ გადავა, ის და გიორგი მამარდაშვილი თანაგუნდელები იქნებიან.