"ხერსონის დატოვების შესახებ სამხედროების თხოვნას პუტინი არ დაეთანხმა" - დასავლური მედიის ცნობით, პუტინი უკრაინის ომში სტრატეგიულ გადაწყვეტილებებს პირადად იღებს
ბოლო რამდენიმე კვირაა, რუსეთის პრეზიდენტი ვლადიმერ პუტინი უკრაინის ომში სტრატეგიულ გადაწყვეტილებებს პირადად იღებს.
ამის შესახებ ინფორმაციას, გამოცემა The New York Times-ის ამერიკელ მაღალჩინოსნებზე დაყრდნობით ავრცელებს.
გამოცემის ცნობით, პუტინი არ დაეთანხმა ხერსონის დატოვების შესახებ სამხედროების თხოვნას.
"ხერსონიდან გამოსვლით რუსი სამხედროები, ტექნიკის და პირადი შემადგენლობის შენარჩუნებას შეძლებდნენ, თუმცა ასეთი უკან დახევა, რუსეთის უკან დახევის კიდევ ერთი დამამტკიცებელი გარემოება იქნებოდა.
ხერსონი, უკრაინის ერთ-ერთი მსხვილი ქალაქია, რომლის დაკავებაც რუსებმა თებერვალში შეძლეს და რჩება ერთადერთ რეგიონულ დედაქალაქად, რომელსაც მოსკოვი აკონტროლებს.
რუსეთის პრეზიდენტის მიერ გამოცხადებული ნაწილობრივი მობილიზაცია ნიშნავს, რომ პუტინი ფოკუსირებულია ნებისმიერ ფასად გამარჯვებაზე, რუსეთის არმია კი დაბნეულობაშია", - აღნიშნავს სტატიის ავტორი.
* "ამ გასაცოდავებულ ქვეყანაში, ნეტა საიდან შემოვიდა სკოლის დამთავრების, ოჯახის შექმნის, აღნიშვნის ეს ძვირად ღირებული რაღაცები? - სქესის გაგებისას, ისევ ხარჯები, მორთვა, გადაღება, ბათქა-ბუთქი, ეგრევე ნერვოზიანი იბადება ბავშვი"