მარკ ცუკერბერგი აცხადებს, რომ ტრამპის არჩევნებისა და კოვიდის შემდეგ, მასზე ინსტიტუციური ზეწოლა დაიწყო, რათა სხვადასხვა კონტენტზე ცენზურა დაეწესებინა
Meta-ს დამფუძნებელმა მარკ ცუკერბერგმა, UFC-ის კომენტატორ და პოდკასტერ ჯო როგანთან ინტერვიუს დროს განაცხადა, რომ ტრამპის არჩევნებისა და კოვიდის შემდეგ, მასზე ინსტიტუციური ზეწოლა დაიწყო, რათა სხვადასხვა კონტენტზე ცენზურა დაეწესებინა.
"იდეოლოგიაზე დაფუძნებული ცენზურისკენ სწრაფვა ბოლო 10 წლის განმავლობაში დაიწყო და ვფიქრობ ორი მთავარი მოვლენა, რამაც ამას ხელი შეუწყო იყო 2016 წელს პრეზიდენტ ტრამპის არჩევა, რომელიც დაემთხვა Brexit-ს ევროკავშირში და ევროკავშირის გარკვეულ გაყოფას, შემდგომ კი კოვიდი 2020 წელს. ვფიქრობ ეს იყო პირველი ორი შემთხვევა, რომლის დროსაც, ჩვენ შევეჩეხეთ ძლიერ ინსტიტუციურ ზეწოლას, რათა დაგვეწყო კონტენტის დაცენზურება იდეოლოგიურ ნიადაგზე,"- აცხადებს მარკ ცუკერბერგი.