ზელენსკი უარყოფს ინფორმაციას, რომ ტრამპთან საუბრისას ზაპოროჟიეს ატომური ელექტროსადგურის საკუთრების გადაცემის საკითხი განიხილა
უკრაინის პრეზიდენტი, ვოლოდიმირ ზელენსკი უარყოფს ინფორმაციას, რომ თავის ამერიკელ კოლეგასთან დონალდ ტრამპთან საუბრისას ზაპოროჟიეს ატომური ელექტროსადგურის საკუთრების გადაცემის საკითხი განიხილა.
როგორც ზელენსკიმ აღნიშნა, გუშინდელი სატელეფონო საუბრის დროს ტრამპმა მას ზაპოროჟიეს ატომური ელექტროსადგურის შესახებ ჰკითხა.
„მას ვუთხარი, რომ თუ არ არის უკრაინული, არავისთვის არ იმუშავებს. ეს უკანონოა და ჩვენ უბრალოდ არ შეგვიძლია, განვკარგოთ ეს სადგური, რადგან არის სახელმწიფო საკუთრებაში. უკრაინა მზად არის, განიხილოს უკრაინული ბირთვული ელექტროსადგურების ინვესტიციების საკითხი და მათი მოდერნიზაცია, მაგრამ ჩვენ, რა თქმა უნდა, პრეზიდენტ ტრამპთან საკუთრების საკითხზე არ გვისაუბრია“, - აცხადებს ზელენსკი.
ზელენსკიმ ხაზგასმით აღნიშნა, რომ უკრაინა მზადაა განიხილოს უკრაინის ატომურ ელექტროსადგურების ინვესტიციებისა და მათი მოდერნიზაციის საკითხები.