ბიძინა კულუმბეგოვი: აცრილი და ინფორმირებული სამედიცინო პერსონალი გადამწყვეტია იმუნიზაციის პროცესის წარმატებაში!
აცრილი და ინფორმირებული სამედიცინო პერსონალი გადამწყვეტია იმუნიზაციის პროცესის წარმატებაში! - ამის შესახებ იმუნოლოგი ბიძინა კულუმბეგოვი ფეისბუკგვერდზე წერს.
გაეროს ბავშვთა ფონდის ინფორმაციით, ექთნები საქართველოს მასშტაბით, კოვიდ 19-ის შესახებ საინფორმაციო ტრენინგებს ესწრებიან.კომპეტენტური ექიმებისგან ვაქცინაციის შესახებ კითხვებზე ამომწურავი პასუხების მიღების შემდეგ კი აცრის სურვილს გამოთქვამენ.
პროექტი, რომელიც გაეროს ბავშვთა ფონდისა და საექთნო ასოციაცია „ნიუმენის“ ორგანიზებით და აშშ-ის საერთაშორისო განვითარების სააგენტოს მხარდაჭერით ხორციელდება, ითვალისწინებს საქართველოს მასშტაბით 4000-ზე მეტი ექთნისთვის მსგავსი საინფორმაციო ტრენინგის ჩატარებას.
25 ნოემბრის მონაცემებით სულ ჩატარებულია 2 122 856 აცრა. სულ მცირე 1 დოზით ვაქცინირებულია 1 125 073 ადამიანი - მოზრდილი მოსახლეობის 39.6%. სრულად ვაქცინირებულია 986 877 ადამიანი - მოზრდილი მოსახლეობის 34.6%. 24 ნოემბერს აიცრა 9 398 ადამიანი.