საბერძნეთში, დედას ქალიშვილი 42 წლის მანძილზე სახლში ჰყავდა გამოკეტილი
საბერძნეთში 40 წლის განმავლობაში დედას საკუთარი ქალიშვილი სახლში ჰყავდა გამოკეტილი და გარეთ გასვლის საშუალებას არ აძლევდა.
დრამატული ამბის შესახებ ინფორმაცია მაშინ გავრცელდა როდესაც, ბაზრიდან დაბრუნებული 79 წლის ქალი საცხოვრებელი სახლის კიბეზე ასვლისას მოულოდნელად გარდაიცვალა მის სახლში კი 51 წლის ქალი აღმოაჩინეს რომელიც თითქმის მთელი მისი ზრდასრული ასაკის მანძილზე გარეთ  ნამყოფი არ იყო.
როგორც ირკვევა 51 წლის ქალი დედას სახლში 9 წლის ასაკიდან  ანუ 42 წლის მანძილზე სახლში ჰყავდა გამოკეტილი.
პროკურორის ბრძანებით სოციალური სამსახური, ქალის საცხოვრებელ პირობებს იძიებს, რომელსაც, როგორც ჩანს, წარმოდგენა აქვს არსებულ ვითარებაზე. თუმცა, პროკურატურამ საჭიროდ ჩათვალა საქმის გამოძიება, რათა გაეცეს პასუხი კითხვებზე, რომლებიც, სხვა საკითხებთან ერთად, ეხება მიზეზებს, რის გამოც ოჯახს ის ბავშვობიდან შიდა პატიმრობაში ჰყავდა. გავრცელებული ინფორმაციით ქალის მამა რამდენიმე წლის წინ გარდაიცვალა.
პოლიციის სამმართველომ, საქმეს გამოძიების ფარგლებში დედის გარდაცვალების გამომწვევი გარემოებების გასარკვევად სასამართლო-სამედიცინო ექსპერტიზა დანიშნა. წინასწარი მონაცემებით, გარდაცვალება პათოლოგიური მიზეზით მოხდა, რაც უარყოფს პირველად ვერსიას იმის შესახებ, რომ მოხუცი კიბეზე დაცემის შედეგად დაზიანდა.