ყოველი თვის ერთ კვირა დღეს კიფისიაში მანქანით გადაადგილება აკრძალული იქნება
ათენში, კერძოდ კიფისიის ცენტრში და ნეა ერეთრიაში,  ყოველი თვის ერთ კვირა დღეს მანქანებით გადაადგილება აიკრძალება და მოსახლეობა ქუჩაში საზოგადოებრივი ელექტრო ველოსიპედებით ივლის.
როგორ ცნობილია ეგრეთ წოდებული " მწვანე" აქცია მიზნად ისახავს ჩამოაყალიბოს ქალაქისთვის უფრო მოსახერხებელი და ეკოლოგიური, სატრანსპორტო საშუალებების კულტურა, როგორიცაა ველოსიპედით და "პატინით" გადაადგილება. ეს არის საცდელი პროექტი, რომელსაც შესაძლოა ქვეყნის სხვა მჭიდროდ დასახლებული  მუნიციპალიტეტებიც შეუერთდებიან.
მუნიციპალიტეტმა,  46 ელექტრო-საზოგადოებრივი ველოსიპედის შესაძენად და დასამონტაჟებლად დაფინანსება    NSRF-ის ოპერატიული პროგრამიდან უზრუნველყო.
პროექტის ბიუჯეტი 317 822,68 ევროს შეადგენს და  როგორც, ელექტრო ველოსიპედების შეძენას, ასევე ეკოლოგიური ტრანსპორტის ხელშეწყობის მიზნით საზოგადოებრივი და საჯარო ინფრასტრუქტურის განვითარებას გულისხმობს.
აქვე აღსანიშნავია, რომ კიფისიის მუნიციპალიტეტს  13,2 კმ ველობილიკების ქსელი გააჩნია.