ლევან მაჭავარიანი ზურაბიშვილზე: ვხედავთ როგორ არღვევს კონსტიტუციას, ჩართულია საარჩევნო აგიტაციაში და გვევლინება ოპოზიციის ლიდერად
„სალომე ზურაბიშვილი რადიკალური ოპოზიციის ლიდერად გვევლინება“, - ამის შესახებ ფრაქცია „ქართული ოცნების“ თავმჯდომარის მოადგილემ ლევან მაჭავარიანმა განაცხადა.
დეპუტატის თქმით, სალომე ზურაბიშვილისგან გასაკვირი არაფერია, მათ შორის არც ის, რომ პრეზიდენტი მიხეილ სააკაშვილის ციხიდან გამოშვებას აპირებდა.
„ზოგადად სალომე ზურაბიშვილმა რიტორიკა რომ შეცვალა, ამას უკვე მიჩვეულები ვართ. არამარტო მიხეილ სააკაშვილის მიმართ, რადიკალური ოპოზიციის მიმართაც პოზიცია და დამოკიდებულება შეცვლილია. ვხედავთ როგორ არღვევს მეორეჯერ, თუ მესამეჯერ კონსტიტუციას, როდესაც პირდაპირ ჩართულია საარჩევნო აგიტაციაში და გვევლინება რადიკალური ოპოზიციის ლიდერად. შესაბამისად, გასაკვირი არაფერია“, - აცხადებს ფრაქცია „ქართული ოცნების“ თავმჯდომარის მოადგილე.