ბუბა კიკაბიძის სამოქალაქო პანაშვიდები ქაშვეთის ეკლესიაში გაიმართება
სახალხო არტისტის, ბუბა კიკაბიძის სამოქალაქო პანაშვიდები დღეს და ხვალ ქაშვეთის ეკლესიაში გაიმართება, ხოლო ხუთშაბათს არტისტს ფილარმონიის დიდი საკონცერტო დარბაზიდან გაასვენებენ და ანდერძის მიხედვით, ვერის სასაფლაოზე, ოჯახის წევრების გვერდით დაკრძალავენ.
კინომსახიობი, რეჟისორი, სცენარისტი, საესტრადო მომღერალი და სიმღერების ავტორი, ბუბა კიკაბიძე, 15 იანვარს, 84 წლის ასაკში გარდაიცვალა.
ბუბა კიკაბიძე 1959–1965 წლებში სწავლობდა თბილისის ივანე ჯავახიშვილის სახელობის სახელმწიფო უნივერსიტეტში, 1961–1963 წლებში უცხო ენათა ინსტიტუტში. 1959 წლიდან იყო ფილარმონიის არტისტი. 1967 წლიდან ვოკალურ ინსტრუმენტალურ ანსამბლ „ორერას“ სოლისტი. საერთაშორისო კინო ფესტივალზე „კარტახანი-70“ მიღებული აქვს პრემია მამაკაცის როლის საუკეთესო შესრულებისათვის ფილმში „არ დაიდარდო“ (1969). სახელმწიფო პრემია ფილმში „მიმინო“ (1978).
კიკაბიძეს კინემატოგრაფიაში შექმნილი აქვს მრავალი დაუვიწყარი სახე, რომლებიც მაყურებელთათვის საყვარელი გმირები გახდნენ. მათ შორისაა ფილმები „არ იდარდო!“, „მიმინო“, „ვერის უბნის მელოდიები“ და სხვები.
🔵 ყველაზე მეტი თანხა იტალიიდან, რუსეთიდან და აშშ-იდან გადმოირიცხა - ეროვნული ბანკი დეკემბრის გზავნილების სტატისტიკას აქვეყნებს