„ქალებო, გთხოვთ, არ გაბრიყვდეთ და არ აიღოთ ვალები კაცების ნაცვლად...ვინც ეკონომიკური ძალადობის მსხვერპლები ხართ, მოგვმართეთ“ - ბაია პატარაია
უფლებადამცველი ბაია პატარაია სოციალურ ქსელში წერს:
„რომელიღაც ქალთა ჯგუფში წავაწყდი პოსტს, გოგო წერდა, ვიღაც ბიჭი გავიცანიო, დილა-საღამოს სულ მაგის მესიჯები მხვდებოდაო, ესაო, ისაო და მოკლედ, ამ ბიჭმა ააღებინა 15k სესხი ბანკიდან და აღარ იხდის. გოგო წერდა სუიციდზე მეფიქრებაო. ხოდა სანამ მე საფარი/Sapari იურისტებთან მოვითათბირე, პოსტი დამეკარგა და ვეღარ ვპოულობ.
მოკლედ, ქალებო, ვისაც გეცნოთ ეს ამბავი, იქ მომთაგეთ. დავეხმარებით როგორმე. ეკონომიკური ძალადობის კლასიკური მაგალითია. მართალია, ჯერ კრიმინალიზებული არ არის ეკონომიკური ძალადობა, მაგრამ მაინც ვიღებთ საქმეებს, რომ პრაქტიკა შევქმნათ.
გოგოებო, ქალებო, გთხოვთ, არ გაბრიყვდეთ და არ აიღოთ ვალები კაცების ნაცვლად. ძალიან ბევრი თაღლითი და დაზარალებულია უკვე, ზოგი კაცი საერთოდ ამით ცხოვრობს, მთელ ჯაჭვს ვპოულობთ ხოლმე ერთს თუ გავყვებით.
და ვინც ეკონომიკური ძალადობის მსხვერპლები ხართ, მოგვმართეთ. კი ვეღარ ავუდივათ მომართვიამობას და არ გვყოფნის ისედაც იურისტები, მაგრამ ამ მიმართულებას პატრონი არ ყავს და უნდა რამე ვქნათ.“, - წერს ბაია პატარაია.
🔵 ლარი გამყარდა - რამდენად შეიძენთ უცხოურ ვალუტას 3 აგვისტოს?