"თურმე საერთაშორისო სახელის შეცვლას რომ ვაპირებთ, იცოდით? ახლა თავიდან უნდა გავეცნოთ და ავუხსნათ, რომ კარტველა ხალხი ვართ" - რას წერს ნათია ფანჯიკიძე
ფსიქოლოგი ნათია ფანჯიკიძ სოციალურ ქსელში პოსტს აქვეყნებს:
"თურმე საერთაშორისო სახელის შეცვლას რომ ვაპირებთ, იცოდით? პირველად გავიგე, მეგობრის კედელზე წავიკითხე დღეს. ლიეტუვას უკვე აუტაცებია კიდეც და "საკარტველას" (კუდმაკრატელას გავს თან) გვეძახის და "კარტველა" ხალხად მოგვიხსენიებს. ხოდა 30 წელი მოვანდომეთ, დავემახსოვრებინეთ სხვა დედამიწელებს, რომ ქვეყანა გვაქვს და ვარსებობთ და ახლა თავიდან უნდა გავეცნოთ და ავუხსნათ, რომ კარტველა ხალხი ვართ. არადა გეორგია ანტიკურ ხანაში დაგვარქვეს ბერძნებმა. მიწადმოქმედთა ქვეყანას ნიშნავდა და ვინ იცის, გეასთანაც გვაკავშირებდნენ. გეა დედამიწას აღნიშნავდა და ამავდროულად გეა ითვლებოდა გიგანტების, ერინიებისა და ფერიების დედად, ასევე ადამიანთა დამბადებლად და მკვდართა მეფედ. მოკლედ, სანამ ღვთისმშობლის წილხვედრად გამოვაცხადებდით თავს, დედამიწის დედას "ვებარებოდით" ფაქტიურად. ხოდა ეს მშვენიერი სახელი გეორგია აგვერჩია, პირიქით, რაღა "პროფილის სახელს" ვიცვლით, რომ ფრენდებმა ვეღარ გვიცნონ? როგორია ამ საკითხზე თქვენი აზრი კარტველა ხალხო?"
🔵7 წლის ილიას, რომელიც ცუდად შიმშილისგან გახდა, მოიქალაქეებმა თანხა შეუგროვეს
🔵საბერძნეთში 19 წლით პატიმრობა მიუსაჯეს 39 წლის ქართველ კაცს, რომელმაც პარტნიორი ქალის მოკვლა სცადა და 8 წლის ბავშვის თვალწინ ყელში დანა ჩაარტყა